Kolejki na 35 godzin. Milion osób chce złożyć hołd królowej

4

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II będzie wystawiona na widok publiczny od 17:00 w środę do 6:30 w poniedziałek. Jak jednak ostrzegają urzędnicy, przybyłych do Pałacu Westminsterskiego w Londynie czekać ma nawet 35 godzin stania w kolejce. Nie ma także gwarancji, że wszystkim uda się dostać do środka. Przewiduje się, że aż milion osób będzie chciało osobiście pożegnać królową Elżbietę II.

Kolejki na 35 godzin. Milion osób chce złożyć hołd królowej
Królową chce pożegnać aż milion osób (PAP)

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II będzie wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim w Londynie. Każdy, kto chce złożyć hołd królowej, może to zrobić od godz. 17:00 w środę 14 września do godz. 6:30 w poniedziałek 19 września. Choć to sporo czasu, prawdopodobnie nie wszystkim uda się dostać do środka.

Milion osób chce osobiście pożegnać Elżbietę II

Urzędnicy szacują, że przez kilka dni do Westminster Hall może wejść około 350-400 tys. osób. Chętnych na odwiedzenie tego miejsca jest jednak od 750 tys. do nawet miliona osób. Już teraz wydano specjalne ostrzeżenia. Nie wiadomo także, czy część odwiedzających nie będzie musiało tej kolejki opuścić z niczym.

Wzdłuż wyznaczonego miejsca powstają toalety oraz stoiska z wodą. Kościoły zostały poproszone o zapewnienie wsparcia oczekującym. Rządowa komisja planowania kryzysowego Cobra poinformowała, że ​​szacowany czas oczekiwania w kolejce wynosi od 17 do 35 godzin. Pierwsze osoby ustawiły się już w poniedziałek koło południa.

Szacuje się także, że około miliona osób chce obejrzeć sam pogrzeb. Do Londynu wybierają się tłumy, a władze organizują nowe połączenia autobusowe i kolejowe. Przepustowość kolei ma zostać zwiększona nawet o 50 procent na niektórych liniach. Część stacji może zostać zamknięta, jeśli wystąpią problemy z kontrolą przybyłych tłumów.

Znaczny wzrost liczby rezerwacji odnotowały hotele, a część z nich nie ma wolnych miejsc na najbliższe dni. Jak przekazują brytyjskie media, ceny za pokój wzrosły czterokrotnie w porównaniu z ubiegłymi tygodniami. Sytuację w stolicy Wielkiej Brytanii porównuje się do 2012 roku, kiedy w Londynie odbywały się Igrzyska Olimpijskie.

Zobacz także: Co czeka Wielką Brytanię? "Trudny ekonomicznie czas"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić