Karolina Woźniak| 

Kolejne dzieci w szpitalu. Rzadka choroba w USA. Może mieć związek z koronawirusem

28

U 15 dzieci, które hospitalizowano w Nowym Jorku między 17 kwietnia i 1 maja, stwierdzono chorobę Kawasakiego. To ostra choroba o nieznanej etiologii. Jest śmiertelnie niebezpieczna.

15 dzieci z Nowego Jorku jest hospitalizowanych - stwierdzono u nich chorobę Kawasaki.
15 dzieci z Nowego Jorku jest hospitalizowanych - stwierdzono u nich chorobę Kawasaki. (Getty Images)

Dzieci, które zachorowały, walczą oo życie na oddziale intensywnej terapii w Nowym Jorku. Pięcioro dzieci wymagało podłączenia do respiratora. U czterech potwierdzono obecność koronawirusa, a u sześciu potwierdzono obecność przeciwciał na antygeny wirusa.

Choroba Kawasakiego u dzieci w USA

Lekarze badają, czy koronawirus może powodować chorobę Kawasakiego. Ludzie obawiają się, że między chorobą wywołaną przez koronawirus SARS-CoV-2 a chorobą Kawasakiego jest jakieś powiązanie. Obie choroby mają bardzo podobne objawy. Występują gorączka, wysypka, rozdrażnienie. To może prowadzić do błędnego rozpoznania.

Nieleczona choroba Kawasakiego może doprowadzić nawet do śmierci. Objawy występują w 3 fazach. W pierwszej występują wysoka gorączka i wysypka, w drugiej biegunka, wymioty i ból brzucha, a w ostatniej zmęczenie i brak energii. Na chorobę najczęściej zapadają dzieci.

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono 1,21 mln przypadków zakażeń koronawirusa. Zmarło 69 680 osób, a wyzdrowiało 160 tysięcy. W samym Nowym Jorku jest 319 tys. potwierdzonych zakażeń. W wyniku infekcji odnotowano 19 tysięcy zgonów.

Zobacz także: Latająca trampolina. Zobacz nagranie z domowego monitoringu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić