Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Kolejny kraj otwiera granice. Nie dla Polaków

24
Podziel się:

Finlandia luzuje obostrzenia i otwiera granice, które przez wiele tygodni były zamknięte z uwagi na pandemię koronawirusa. Rząd fiński podjął decyzję, że wpuści mieszkańców kolejnych państw UE. Na liście nadal nie ma Polski.

Kolejny kraj otwiera granice. Nie dla Polaków
Finlandia otwiera granice (Getty Images)

Koronawirus. Finlandia otwiera granice, ale nie dla Polski

Od poniedziałku 13 lipca Finlandia pozwoli przekroczyć granice mieszkańcom kolejnych kilkunastu państw. Są wśród nich takie kraje Unii Europejskiej jak: Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Słowenia, Włochy. Wśród nich nie ma Polski.

Dla Polaków granice Finlandii nadal pozostają zamknięte. Podobnie jest w przypadku Czech, Hiszpanii i Francji. Jak podaje portal helsinkitimes.fi, fiński rząd utzymał kontrole graniczne dla tych państw z grupy Schengen, które wciąż nie opanowały epidemii koronawirusa.

Finlandia otwiera granice. Ponieważ Polski nie ma na liście, co nas czeka?

Polacy, chcąc przekroczyć granicę z Finlandią, muszą się liczyć ze szczegółową kontrolą graniczną, a także po znalezieniu się na terenie Finlandii, przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Z kolei swoim obywatelom rząd fiński zaleca unikanie podróży do Polski i do innych krajów, które nie znalazły się jeszcze na liście państw, dla któreych otwarto granice.

Na swobodny wyjazd do Finlandii musimy zatem jeszcze poczekać. Podejmując decyzję o tym, dla których państw granice zostaną otwarte, rząd fiński brał pod uwagę sytuację epidemiologiczną i to, które kraje juz pokonały koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić