Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Zasady przyznawania świadczeń

0
Podziel się

Kto będzie mógł otrzymywać dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 3 maja?

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Zasady przyznawania świadczeń
(Getty Images)
bEJUEhOZ

Szkoły, przedszkola i żłobki będą nieczynne jeszcze przez najbliższy miesiąc. Rząd planuje otwarcie placówek oświatowych dopiero 24 maja 2020. Do tej pory zajęcia stacjonarne są zawieszone.

Kto otrzyma dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 3 maja. W świetle obowiązujących dotychczas przepisów jego pobieranie miało się zakończyć 26 kwietnia. Rząd jednak wydłużył ten okres jeszcze do końca długiego weekendu majowego.

A co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Czy później dodatkowe środki dla rodziców również będą wypłacane? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 3 maja 2020. Później zostanie wprowadzona inna forma opieki w przedszkolach, żłobkach i w szkołach. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

bEJUEhPb

Opieka, o której wspomina ministerstwo, będzie przeznaczona dla dzieci do lat 8. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak, że w wyjątkowych przypadkach, gdy dziecko nie będzie mogło skorzystać z oferowanej opieki, rodzicom może zostać przedłużony zasiłek opiekuńczy również po 3 maja. Na razie nie znamy jednak szczegółów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJUEhPh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEJUEhPC
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić