aktualizacja 

Koń utknął na dachu zalanego domu w Brazylii. Jest nagranie

1

Od kilku dni Brazylia walczy z ogromnymi powodziami. Woda zalała m.in. miasto Canoes w stanie Rio Grande. W mediach pojawiło się nagranie, na którym widać konia, który utknął na dachu. Zwierzę na szczęście udało się uratować.

Koń utknął na dachu zalanego domu w Brazylii. Jest nagranie
Koń utknął na dachu zalanego domu w Brazylii. Jest nagranie (Serwis X, @EduardoLeite_)

Media obiegły nietypowe wideo wykonane przez jedną z brazylijskich stacji telewizyjnych. Ekipa nagrywała miasto Canoes z helikoptera i uchwyciła konia, który utknął na dachu jednego z budynków. Był on praktycznie cały pod wodą.

Z dostępnych informacji wynika, że koń, nazywany przez użytkowników mediów społecznościowych "Caramelo", na śliskim i wąskim dachu uwięziony był przez klika dni.

Departament Obrony Cywilnej Rio Grande do Sul jeszcze tego samego dnia poinformował, że rozpoczyna misję ratowania porzuconego konia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 02.04, godzina 16:50

Strażacy i weterynarze wspięli się na dach budynku, podali zwierzęciu środki uspokajające, unieruchomili je, a następnie ułożyli na nadmuchiwanej tratwie i przetransportowali na ląd. Dodajmy, że w akcji udział brali także żołnierze i inni ochotnicy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mariângela Allgayer, weterynarz szpitala, w którym przebywa koń poinformowała, że trafił on do placówki bardzo odwodniony.

Koń utknął na dachu zalanego domu

Głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrała żona prezydenta Brazylii Janja Lula da Silvy. Kobieta nie kryła radości z udanej akcji. Opublikowała też zdjęcie, na którym widać zmęczonego, ale całego "Caramelo".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gubernator stanu Eduardo Leite również napisał kilka słów.

Koń "Caramelo" został uratowany przez strażaków z Rio Grande do Sul i São Paulo. Jest w trakcie leczenia i został zabrany do Szpitala Weterynaryjnego w Ulbra. Każde życie ma znaczenie, nie poddajemy się!" - napisał we wpisie opublikowanym w serwisie X (dawniej Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powodzie w Brazylii

Ulewne deszcze, które rozpoczeły się w ubiegłym tygodniu, spowodowały zawalenie się mostów i budynków. Woda zalała 425 z 497 miast Rio Grande do Sul. Prawie 165 tys. ludzi musiało opuścić swoje domy. Zginęło co najmniej 107 osób.

Strażacy stanu Rio Grande do Sul uratowali już około 10 000 zwierząt.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić