Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Konfederacja zagłosuje przeciwko podwyżkom dla posłów. Mocne słowa Korwina

11
Podziel się:

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział w środę z sejmowej mównicy, że Konfederacja zagłosuje przeciwko ustawie dotyczącej podwyżki dla polityków. Swoje słowa poparł bardzo mocną argumentacją. Wypowiadał się także na temat służby zdrowia.

Konfederacja zagłosuje przeciwko podwyżkom dla posłów. Mocne słowa Korwina
Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się krytycznie na temat propozycji PiS-u (ONS)

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się na temat projektu podwyżki dla posłów. Warto przypomnieć, że propozycja Prawa i Sprawiedliwości polega na wzroście o ok. 40 procent wynagrodzenia prezydenta, wzroście wysokości diet dla radnych o 60 procent i wzroście wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Tysiące pytań się nasuwają, dlaczego właściwie w jednej ustawie regulujemy pensje prezydenta, pracowników samorządów i radnych? Dlaczego narzucamy samorządom również minimalną stawkę? Przecież to ogranicza samorządność samorządów" - mówił polityk Konfederacji. "My, posłowie, szliśmy do wyborów, wiedząc, jakie są pensje posła i teraz nie można się domagać podwyżki - dodał były lider partii KORWiN.
Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe

Janusz Korwin-Mikke skrytykował również pieniądze wydawane na służbę zdrowia. "W normalnym kraju każdy sam podejmuje decyzję, ile wydać (na służbę zdrowia, przyp. red.). (…) Sejm decyduje za nas, ile się wyda na zdrowie w procentach. (..) Dlaczego akurat 7, a nie 6,31 albo 8,44? Jest to wszystko wzięte z kciuka. Czysto absurdalny system" - grzmiał z mównicy Janusz Korwin-Mikke.

Wypowiadał się negatywnie o decyzjach finansowych dotyczących służby zdrowia. Krytykował wydawanie pieniędzy na covidowe szpitale, oskarżając PiS o "zabicie ponad 100 tysięcy ludzi".

Dostaliście bardzo dużo pieniędzy. Zabiliście z tych pieniędzy ponad 100 tys. ludzi, boście użyli tych pieniędzy na zrobienie szpitali dla covidowców, a zabraliście z innych i umarło 100 tys. ludzi na zawały, na raka, na inne choroby. I to wyście ich zabili, bo wyście mieli pieniądze. Wyście ich pozabijali! - mówił Janusz Korwin-Mikke.
Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke: zabiliście z tych pieniędzy ponad 100.000 ludzi
Zobacz także: Rzeczniczka Porozumienia o podwyżkach dla polityków. Ma pomysł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Cywilizacja
12 miesięcy temu
DPOWIEDZI Ksiegowy 3 dni temu zgłoś Starcze skoro jesteś przeciw to przekaż tak jak ja na WOŚP Owsiaka. Znamy twoje rozliczenie podatkowe. Odpowiedz 2 5 Cywilizacja przed chwilą PiS daje miliardy na propagandy w TVP i trwam u Rydzyka. Zamiast dawać na inne cele na przykład na służbę zdrowia i domy samotnej matki i aktywizację osób bezrobotnych. Ludzie dali się sprzedać za 500 + i bajeczki patriotyczne pis, jak to oni Polskę kochają i jak oni o nią dbają,kłamstwo! PiS robi z nas połączenie komunistycznej Rosji z Europą za czasów inkwizycji (obecnie kongregacja nauki i wiary). PIS nas skłócił ze sobą nawzajem i z innymi państwami. PIS nas zagdłużył i wprowadza co raz więcej podatków i co raz większą drożyznę i robi z nas ciemnogród średniowieczny. Przez ich wybryki Unia Europejska nie daje nam kasy a bez tej kasy będziemy zapaścią cywilizacyjno-gospdarczą o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem jak Indie (lub gorzej Afryka). W Indiach szwaczka zarabia 30 centów. Przez PiS i inne konserwatywno religijne partie będziemy zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i będziemy najtańszą siłą roboczą w Europie, a nawet na świecie. Głosujcie na Lewicę i róbcie wszystko żeby Polska otrzymywała kasę od Unii Europejskiej, bo inaczej stanie się z Polską to co by się stało gdyby nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa które teraz oczekują od nas zmian światopoglądowych. Narzucili nam chrześcijaństwo i je przyjęliśmy, więc unijne wartości też przyjmijmy. Argumentem jest odpowiedź na pytanie co by się stało gdyby Polska nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury i słowiańskich wierzeń na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa? Odpowiedz prosta: Te Państwa wymordowałyby Polaków i zdemolowaliby co się dało i chrześcijaństwo tak czy siak by nam narzucili i nie było by nas na mapie bo podzielili by Polskę między sobą. Te państwa, które kiedyś narzuciły nam Chrześcijaństwo, teraz oczekują od nas zmian światopoglądowych. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną i będziemy najtańszą siłą roboczą a nawet na mapie nas nie będzie. Więc głosujmy na lewicę, bo ona ma unijne wartości, więc jak będzie rządzić partia o unijnych wartościach to unia Europejska będzie nam dawać kasę i nawet będziemy dostawać jej więcej.
Ksiegowy
12 miesięcy temu
Starcze skoro jesteś przeciw to przekaż tak jak ja na WOŚP Owsiaka. Znamy twoje rozliczenie podatkowe.
Artek
12 miesięcy temu
Każdy kto słucha ze zrozumieniem posłów KONFEDERACJI przyznaje, że mają racje.
Smutna
12 miesięcy temu
Niestety tu się nie zgodzę , akurat szpital covidowy uratował życie mojej mamie… na normalnym oddziale była bez szans na przeżycie . Nie wiem czego brakło leków czy wiedzy lekarzom ale chwała za oddziały covidowe
Haha
12 miesięcy temu
Każdy dostanie podwyżki oni pensji a plebs energii
O masz
12 miesięcy temu
Jak zwykle dobrze gada ale półmuzgi z polszy wolą nie myśleć bo po co
4444
12 miesięcy temu
Za co podwyzki nierobom oslom i niby senatorom
Precz
12 miesięcy temu
PiS niestety ale faktycznie doprowadził do ludobójstwa ,Kaczyński ma krew na rękach przez wprowadzanie odwracających ustaw od przekrętów w trakcie pandemii ,oby zdechli w końcu bo będziemy mówić po rosyjsku
Anka
12 miesięcy temu
Słowa pod publiczkę. Konfederacja podobnie jak Kukiz,co innego mówi-a co innego robi...
Realista
12 miesięcy temu
Porównanie: Mikke i Kukiz. Co wybrać? Kontrowersję, czy zeszmacenie.
Realista
12 miesięcy temu
Porównanie: Mikke i Kukiz. Co wybrać? Kontrowersję, czy zeszmacenie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić