o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Apel do protestujących

59
Podziel się

Mateusz Morawiecki znajduje się na Stadionie Narodowym. Razem z Ministrem Zdrowia odpowiedzą na pytania dziennikarzy. Te dotyczyć będą obecnej sytuacji w Polsce związanej z pandemią, a także w związku z kontrowersyjnym wyrokiem TK ws. aborcji.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Apel do protestujących
Konferencja prasowa z dn. 29.10. (Facebook, KP)
bDzoRMbV

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym. Premier rozpoczął od obecnej sytuacji w Polsce, czyli trwającego od tygodnia Strajku Kobiet, a także epidemii koronawirusa. W środę padł rekord w postaci przekroczenia bariery 20 tys. zakażeń w ciągu jednej doby.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że na wiosnę, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy czym jest COVID-19, choroba ta była dla nas nowa, zachowywaliśmy się w sposób "zdyscyplinowany". Przestrzegaliśmy obostrzeń w sposób należyty.

Dzisiaj, kiedy tych zakażeń jest wielokrotnie więcej, tej dyscypliny nie utrzymujemy - stwierdził premier.
bDzoRMbX

Zaapelował do protestujących, aby w tym czasie przede wszystkim starali się chronić osoby starsze.

Spory światopoglądowe są ważne, ale zostawmy je na potem - mówi Mateusz Morawiecki.

Premier zapewnił, że pełny lockdown to ostateczność, a rząd chce uniknąć takiego rozwiązania. W swoim wystąpieniu Mateusz Morawiecki przytoczył jednak przykłady kilku państw, które zastosowały tego typu wyjście.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na miejsce, gdzie odbywa się konferencja prasowa. Na Stadionie Narodowym pojawiły się już niezbędne sprzęty medyczne. Premier podziękował wszystkim za pomoc w zorganizowaniu szpitala, który ma przez pewien czas przyjmować chorych na COVID-19.

bDzoRMcd
Uruchamiamy dzisiaj 300 łóżek, za tydzień 500, a w kolejnym etapie 1200, w tym 100 łóżek OIOM-owych - powiedział, także uczestniczący w konferencji prasowej, Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
Zgłosiło się ponad 3 tys. osób do pracy na Stadionie Narodowym - dodał.

Następnie głos zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie ukrywał, że jest pod wrażeniem tego, co udało się stworzyć na Stadionie Narodowym.

To moja pierwsza wizyta. Jeśli pomyślimy, że w 12 dni powstało to od zera, to jest imponujące - mówił.
bDzoRMce

Jak dodał - na razie do dyspozycji jest 23 tys. łóżek, jednak plany są takie, aby w przyszłości było ich 35 tys.

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego

Pojawiły się pierwsze pytania od dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło wyroku TK. Skierowane zostało do premiera. Zapytano o możliwość rozwiązania sporu.

Warto zadać sobie pytanie o co toczy się ten spór. Jest to spór, żeby dzieci, które miały zespół Downa, mogły się urodzić. To jedna część, druga być może dotyczy tego, że część osób chce, żeby było prawo do aborcji - tłumaczył Mateusz Morawiecki.
bDzoRMcf

Dziennikarze pytali także szefa resortu zdrowia o liczbę zachorowań. Dzisiaj padł rekord - 20 tys. zachorowań. Pojawiła się kwestia przyszłych raportów Ministerstwa Zdrowia, liczby przypadków pozytywnych wyników testów na koronawirusa.

Ostatnie dwa dni są bliżej charakteru wykładniczego, ale z kolei poprzednie trzy-cztery to były dni, gdy byliśmy bliżej wzrostu liniowego - odpowiada minister Adam Niedzielski.

W odpowiedzi na inne pytanie, jednak wiążące się z odpowiedzią na pytanie o wzrost zakażeń, Mateusz Morawiecki przyznał, że po protestach zwiększyła się liczba zakażeń, odnotowywanych każdej doby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzoRMcg
bDzoRMcy
KOMENTARZE
(59)
Kasia
3 miesiące temu
Nie można uderzyć kogoś w twarz i powiedzieć a dogadamy się później.
Dziwisz się?
3 miesiące temu
Ludzie nie przestrzegają dyscypliny, bo nie wierzą rządzącym, którzy kłamią, manipulują danymi w zależności od swoich politycznych potrzeb i wykorzystują prokuraturę i sądy do walki z opozycją
wer
3 miesiące temu
Może premier skieruje ten apel do swojego ZASTĘPCY Kaczyńskiego aby ten odstąpił od bezsensownego uporu i zostawił rozwiązania dotychczasowe.
bDzoRMcz
lol
3 miesiące temu
RZAD DO DYMISJI !!!!!
Eldi
3 miesiące temu
To mówi ten sam gość, który kazał zdejmować maseczki i w te dydrdy wszystkim zasuwać na wybory!
Najnowsze komentarze (59)
Adam
2 tyg. temu
Wprowadzili ciemnogrodzki przepis rodem ze średniowiecza, doprowadzając ludzi do szewskiej pasji, przez co ci wyszli i protestują. A teraz będą zwalać winę na protestujących. A nie wspomną słowem o środowiskach, które trąbią, że wirusa nie ma lub, że religia ich przed nią obroni i bez maseczek chodzą, bo ci ideologiczne popierają i utożsamiają się z partią rządzącą i innymi konserwatywnymi środowiskami.
Gun
3 miesiące temu
Jest tyle zachorowań bo chorzy na grypę lub zwykle przeziębienie testują się wadliwymi testami PCR. Jak widać nie taki wirus straszny, skoro Apostoł Matołusz tak szybko wyzdrowiał.
Gucio
3 miesiące temu
Panie premierze może by tak przebadać prezesa czy jest poczytalny skoro nakazał wydać taki werdykt w środku szalejącej epidemi.
Kasia
3 miesiące temu
Plunąć w twarz i powiedzieć później jeszcze bardziej was upokorzymy.
manipulacja
3 miesiące temu
Jasne, rząd wbija kobietom nóż w plecy, a potem mówi oddacie nam potem . Ale w myśli mają / i tak nam nie oddadzą załatwimy to ustawą /
normalny
3 miesiące temu
nie zabijaj- znasz to , albo pomyśl , że tez byłeś podejrzany o ciężkie uszkodzenie , a matka zostawiła cię przy życiu. Człowieku nie zabijaj
ddws
3 miesiące temu
może jakies zdjecia tych chorych na dowód
rtytt
3 miesiące temu
panie morawiecki, trzeba było pomysleć wcześniej, zeby nie ruszać tych kwestii w czasie epidemii, to by ludzie nie wyszli na ulice...
bDzoRMcr
Przemo
3 miesiące temu
Myślałem, że wirus inkubuje 14 dni więc ewentualne konsekwencje protestów można będzie obserwować dopiero za tydzień panie Morawiecki.
sj1950
3 miesiące temu
Ludzie z pełna determinacją mimo pandemii walczą o swój kraj, który kaczyści doprowadzili do skraju przepaści. To być albo nie być dla Polski.
sj1950
3 miesiące temu
Ludzie z determiancją pomimo pandemii walczą o swój kraj, który kaczyści doprowadzili do skraju przepaści. To być albo nie być dla Polski.
bike
3 miesiące temu
Zero kontaktów ze znajomymi oraz rodziną, godzina policyjna od 6-20 , ostry reżim sanitarny i kary za ich nieprzestrzeganie Widać do czego doprowadziło rozluźnienie, barak noszenia masek i nieprzestrzegania zakazów. Istna samowolka, na która przymykał oko Sanepid, POlicja wraz ze Strażą Miejską.
Niesrety
3 miesiące temu
Z Kaczyńskim i Szumowskim powinienes stanac przed plutonem.
obserwator
3 miesiące temu
pół roku było na otwieranie szpitali gromadzenie sil , a teraz wińę na protestujących panie Premierze poproś pan aby pana środowisko staneło przed lustrem i dało rozgrzeszenie własnemu sumieniu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić