aktualizacja 

Pandemia COVID-19. WHO: Europa wkracza w nowy etap

841

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge twierdzi, że to "koniec gry" i nasz kontynent może wkrótce wejść w "długi okres spokoju" pandemii COVID-19.

Pandemia COVID-19. WHO: Europa wkracza w nowy etap
Dr Hans Kluge (Getty Images, Vyacheslav Prokofyev)

Dyrektor WHO na Europę dr Hans Kluge przekazał optymistyczną wizję walki z pandemią COVID-19. Twierdzi, że obserwujemy "koniec gry" i Europa wkracza w etap "zawieszenia broni".

Ekspert przytoczył wysokie wskaźniki szczepień, koniec zimy i mniej dotkliwy charakter wariantu Omikron. Wiele krajów europejskich już zaczęło znosić ograniczenia związane z pandemią.

Ten okres powinien być postrzegany jako zawieszenie broni, które może przynieść nam trwały pokój - powiedział szef WHO na Europę.

Dr Kluge poinformował, że w zeszłym tygodniu w Europie wykryto ok. 12 milionów nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To dotychczasowy rekord, ale urzędnicy nie zaobserwowali znaczącego wzrostu liczby osób wymagających intensywnej opieki szpitalnej.

Dyrektor WHO na Europę wezwał europejskie państwa do kontynuowania kampanii szczepień. Zaznaczył jednak, że jest przekonany, iż kontynent znajdzie się w "lepszej pozycji, nawet z bardziej groźnym wariantem" niż Omikron.

Wierzę, że możliwe jest zareagowanie na nowe warianty, które nieuchronnie się pojawią, bez ponownego wprowadzania środków zakłócających, których potrzebowaliśmy wcześniej – powiedział dr Kluge.

Zobacz także: WHO ostrzega: końca pandemii nie widać. "Jesteśmy w decydującym momencie"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić