Koniec koalicji z PiS-em? Zbigniew Ziobro zabrał głos

27

Zdaniem Zbigniewa Ziobry "jest jeszcze czas na rozmowę", aby "wyciągnąć wnioski z kryzysu", który trwa obecnie na prawicy. Tak prokurator generalny komentował obecny konflikt, a także to, jaki może on mieć wpływ na przyszłość koalicji.

Koniec koalicji z PiS-em? Zbigniew Ziobro zabrał głos
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Attila Husejnow, SOPA Images, LightRocket)

Trwają rozmowy na temat przyszłości koalicji. Solidarna Polska, PiS i Porozumienie nie dogadują się w kwestii ustawy, o której głośno jest w ostatnim czasie - ustawy o ochronie zwierząt.

W trakcie głosowań Zjednoczona Prawica nie doszła do porozumienia. Wśród głosujących, którzy wstrzymali się od głosowania, było 15 posłów Polski Razem Jarosława Gowina. Sam prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, głosował przeciw ustawie. W PiS-ie natomiast 38 posłów opowiadało się za niewprowadzaniem ustawy.

Ten projekt ma przed sobą wielką przyszłość - stwierdził Ziobro, dzieląc się opinią na temat całokształtu koalicji.

I choć sprawa jest skomplikowana, a dzisiejsze rozmowy bardzo trudne dla całej Zjednoczonej Prawicy, to jednak Zbigniew Ziobro z nadzieją patrzy w przyszłość.

To jest projekt, który ma przed sobą wielką przyszłość, może jeszcze wiele uczynić, żeby Polakom żyło się lepiej - ocenił, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Zdaniem prokuratora generalnego "jest jeszcze czas na rozmowę". Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro wskazał, że Solidarna Polska nie złamała żadnego z punktów programowych PiS.

Musimy szukać rozwiązań, by łączyć wszystkie racje, by realizować program. (...) Możemy wyciągnąć wnioski z tego kryzysu. (...) Mam nadzieję, że wzmocni on nas, jako koalicję - powiedział Ziobro.
Zobacz także: Michał Kamiński bezwzględny dla premiera. "Mateusz Morawiecki nie radzi sobie z rządzeniem"
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić