Anna Jankowska| 

Korea Północna. "Kim Dzong Un zarabia miliony jako szef mafii"

9

Amerykańscy eksperci twierdzą, że Kim Dzong Un jest częścią wielkiej organizacji przestępczej, która czerpie zyski z przemytu, narkotyków, broni i niewolnictwa. W ten sposób przywódca Korei Północnej ma zarabiać na życie w luksusach. "Kimowie to rodzina mafijna" podsumowują specjaliści.

Kim Dzong Un "zarabia miliony" w organizacji przestępczej
Kim Dzong Un "zarabia miliony" w organizacji przestępczej

Amerykańscy eksperci uważają, że Kim Dzong Un dowodzi wielką organizacją przestępczą. Twierdzą, że północnokoreański dyktator w ten sposób zarabia, mimo nałożonych na niego międzynarodowych sankcji. W przeciwnym razie nie byłby w stanie wieść luksusowego życia, o którym jego obywatele mogą tylko marzyć.

Skąd Kim bierze pieniądze na koniaki, mercedesy i rolexy? Środki na zakup tych rzeczy pochodzą z Office 39 – uważa David Maxwell, były pułkownik US Army Special Forces i wykładowca na Uniwersytecie Georgetown.

Twierdzi, że Kim Dzong Un wykorzystuje przemyt jako źródło dochodów, a także sposób na importowanie dóbr objętych sankcjami. Organizację przestępczą miał założyć w 1974 roku Kim Dzong Il, ojciec obecnego przywódcy Korei Północnej.

Kimowie przypominają bardziej rodzinę mafijną niż dynastię królewską. Rozrzucone po świecie ambasady Korei Północnej ułatwiają działanie organizacji przestępczej - uważa Sean King, specjalista od spraw Azji z Park Strategies.

Kim Dzong Un "zarabia miliony" w organizacji przestępczej

Czym zajmuje się tajemnicza organizacja Office 39? Amerykańscy eksperci uważają, że zarabia m.in. na pracy niewolników, podróbkach, przemycie złota, handlu narkotykami i sprzedaży broni. Office 39 ma siedzibę w Pjongjangu, a północnokoreańscy dyplomaci wykorzystują swoją pozycję do pozyskiwania nowych kontaktów i koordynowania działalności przestępczej - informuje "New York Post".

Zobacz też: All inclusive w czasach zarazy. Tak to wygląda w hotelach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić