Wróć na

Korea Północna. W Pjongjangu usunięto portrety ojca i dziadka Kim Dzong Una

75
Podziel się

Ogromne portrety Kim Ir Sena oraz Kim Dzong Ila zniknęły z głównego placu w Pjongjangu. Doniesienia te wywołały kolejną falę plotek i spekulacji dotyczących obecnego przywódcy Korei Północnej – Kim Dzong Una.

W Pjongjangu usunięto portrety ojca i dziadka Kim Dzong Una
W Pjongjangu usunięto portrety ojca i dziadka Kim Dzong Una (Getty Images)
bCIVlbFN

Portrety byłych prezydentów Korei Północnej zniknęły z głównego placu w Pjongjangu. Ma to być powiązane z przygotowaniem do obchodów 75 rocznicy powstania Partii Pracy Korei, która będzie miała miejsce w październiku.

Portrety Kim Ir Sena oraz Kim Dzong Ila, czyli dziadka i ojca Kim Dzong Una, zostały usunięte na początku maja. Obrazy zostaną poddane renowacji, a cały plac będzie zmodernizowany. Wszystko to odbywa się w ramach przygotowań do hucznych obchodów rocznicy.

bCIVlbFP

Zdjęcia satelitarne pokazują, że cała okolica jest w przebudowie. Została rozebrana główna platforma widokowa, na której Kim Dzong Un obserwował parady i uroczystości.

Zobacz także: Korea Północna szyje buty

Ostatnie zmiany na placu zaszły w 2012 roku. Po śmierci Kim Dzong Ila dodano jego portret. Spekuluje się, że po zmianach jakie obecnie są przeprowadzane, na placu zawiśnie trzeci portret: Kim Dzong Una. Obraz jest już gotowy, a świat pierwszy raz zobaczył go w 2018 roku podczas wizyty prezydenta Kuby Miguela Díaz-Canele.

bCIVlbFV

Budowa jest zasłonięta dwumetrowymi barierami. Nie wiadomo, co się za nimi dokładnie dzieje. Znikniecie obrazów i nagły remont wywołały falę spekulacji i plotek, które nie cichną od czasu zniknięcia Kim Dzong Una z mediów. Według niektórych przywódca KRLD nie żyje i dlatego plac jest przygotowywany na trzeci portret. Inne źródła twierdzą, że w październiku na paradzie Korea zaprezentuje nowy rodzaj broni strategicznej - informuje "New York Post".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCIVlbGq
KOMENTARZE
(75)
MSZ
2 miesiące temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i nie używanie sił zbrojnych przy wyborach.
podpowiadacz
2 miesiące temu
Kim Dzong Un usunal portrety, zeby ludzie nie zauwazyli, ze co pokolenie to bardziej prymitywna geba.
SuperGość
2 miesiące temu
Tu zapewne chodzi o to, że Kim Dzong Un tak obficie powiększył swoje gabaryty, ze trzeba było zdjąć portrety dziadunia i tatuśka bo inaczej nie było by miejsca na jego opasłe lico w szerokim i jakże szczerym i dobrotliwym uśmiechu sytego ludożercy. Nadal więc proponuję, żeby jednak redakcja pokazywała zdjęcie jego siostry Jo zamiast ponurej facjaty tego mastodonta i po prostu zaczynała artykuły od akapitu "brat tej pani ... itd" i w ten sposób może poprawili byście nam odbiorcom aspekt estetycznego odbioru treści.
bCIVlbGr
don
2 miesiące temu
A może nie chce żeby zachorowali na koronawirusa
Z Saskiej
2 miesiące temu
Nie krytykujcie Kimów bo sami idziemy w ich stronę. I to bardziej niż zdajemy sobie sprawę. Przykład ? Wczorajsza akcja milicji w Warszawie.
Najnowsze komentarze (75)
Telesfor
miesiąc temu
Niech Koreańczycy powieszą sobie portrety dwóch braci Kaczyńskich, tak samo zasłużonych i wybitnych jak ich Kimowie.
Kim
2 miesiące temu
Postawią teraz portret Jarka
Olaa 😘
2 miesiące temu
Niedzielna nuda? Mogę śmiało polecić MEGA stronkę z najnowszymi filmami i serialami online miłego seansu https://ô.cc/Filmmy.Onlinee
Pawełek z USA
2 miesiące temu
kim był kim nikim to po co pisac o nikim piszcie co w naszym kurniku a kury a kaczki lubie czarnine tyko czarnine!!!!
Weronika 😘
2 miesiące temu
Niedzielna nuda? Polecam mega stronkę z najnowszymi filmami i serialami online miłego seansu https://ô.cc/Fillmy.Online
AŁ1970
2 miesiące temu
Szykują miejsce na portret Kim-Donal-do z Platfus-Gangu
fidel
2 miesiące temu
kim usuwa portrety a prezes usunął brata żeby go z nim nie mylili
sybirak
2 miesiące temu
OK, nie zamieszczam opinii.
bCIVlbGj
Tylko
2 miesiące temu
czekać na posadowienie pomnika zakapiora smoleńskiego.
Gluś
2 miesiące temu
w katoWolsce jest pełno pomników i portretów satrapy watykańskiego.
???
2 miesiące temu
Kim jest Kim?
zzz
2 miesiące temu
Polacy obudźcie się bo nie długo u nas będzie podobny mechanizm jak w Korei.Białoruś Turcję i Węgry już prawie dogoniliśmy.Młodzi zacznijcie myśleć!!!!!!!!!!
Przewrót
2 miesiące temu
W ich miejsce zawisną ci co podpadli Kim-owi.
bim bam bom
2 miesiące temu
my mamy wszędzie Wojtyłę, który pozostawił po sobie zdemoralizowany kler. Dogania go Kaczyński a oni się naśmiewają z Korei? Tam jest prymitywna ponoć Azja a tu oświecona Europa. Stawianie pomników klerowi jest średniowieczem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić