Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus atakuje tylko przy wejściu do pociągu? PKP odpowiada internaucie

14

Zabezpieczenia wprowadzone w Pendolino sugerują, że koronawirusem można zarazić się wyłącznie przy wejściu do pociągu. Jak tłumaczą to przedstawiciele PKP?

Koronawirus atakuje tylko przy wejściu do pociągu? PKP odpowiada internaucie
Koronawirus atakuje tylko przy wejściu do pociągu? PKP wyjaśnia (Pixabay)

Internauta opublikował na Twitterze fotografię, która wskazuje na dość absurdalną sytuację. Pan Adam zwrócił uwagę na to, że wyłączono z użycia przycisk służący do otwierania drzwi, przez które wchodzi się i wychodzi z pociągu. W tym oczywiście nic dziwnego nie ma.

Zaskakuje jednak to, że podobnego ograniczenia nie ma przy pozostałych drzwiach w pociągach. Chodzi o te, które znajdują się między wagonami.

COVID atakuje tylko przy drzwiach wejściowych – żartuje internauta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

PKP reaguje na wpis pana Adama

Przedstawiciele PKP Intercity nie przeszli obok tego tematu obojętnie. Postanowili wyjaśnić pasażerowi, dlaczego zdecydowano się na takie ruchy.

W pociągach Pendolino drzwi pomiędzy wagonami otwierają się automatycznie wyczuwając ruch - informuje PKP Intercity na Twitterze.

Ale tutaj pojawia się kolejny kłopot. Nie każdy bowiem wie, że w pociągach zastosowano tego typu automatyzmy. Pan Adam zauważa, że "podróżni i obsługa pociągu używali przycisków, więc to, co działa w teorii, nie działa w praktyce".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić