Koronawirus. Liczba zakażonych: zero. Mieszkańcy kraju twierdzą, że znają metodę

131

Mieszkańcy Republiki Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jeden z niewielu narodów na świecie, wśród których nie odnotowano żadnego przypadku niebezpiecznego koronawirusa. Twierdzą, że ich sposobem na uniknięcie zakażenia są kokosy.
Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jedno z niewielu państw na Ziemi bez potwierdzonych przypadków koronawirusa.
Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jedno z niewielu państw na Ziemi bez potwierdzonych przypadków koronawirusa. (YouTube.com)

Na świecie jest zaledwie 13 państw, które do tej pory zdołały uchronić się przed niebezpieczną infekcją. Należy do nich niewielkie wyspiarskie państwo Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku. Prawdopodobnie będzie to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie pojawią się pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa.

Dawna kolonia brytyjska to także jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Jej mieszkańcy zawdzięczają wiele palmom kokosowym, które zapewniają im wszystko, co potrzebne do przetrwania - drewno na łodzie i budynki, strzechę na pokrycia dachów i podłóg, włókno na liny oraz tkaniny.

Zobacz także: Bieganie w maseczce może zwiększyć efektywność ćwiczeń

Owoce pochodzące z palm kokosowym stanowią także ważne źródło pożywienia. Zapewniają odpowiednie nawodnienie i cenne wartości odżywcze. Ostatnio mieszkańcy mówią także o kolejnej zalecie - według nich chronią ich przed zakażeniem koronawirusem.

Nie wszyscy jednak podzielają to zdanie. W wyjątkowe właściwości kokosów w celu zapobiegania zarażeniem koronawirusem nie wierzy lokalny dziennikarz, Rimon. Mężczyzna twierdzi, że to jedynie plotki, rozpowszechniane przez niewyedukowaną ludność, która dopiera zaczyna korzystać z internetu.

Większość ludzi dopiero niedawno uzyskała dostęp do internetu, a to tylko bombardowanie ich informacjami. Nie wiedzą jak rozróżnić fałszywe wiadomości, więc promują to, co nieprawdziwe - mówił dziennikarz w rozmowie z brytyjskim "Daily Star".

Wśród mieszkańców Kiribati pojawiają się także inne niepotwierdzone informacje. Jedna z mieszkanek w rozmowie z "Daily Star" podzieliła się takimi pogłoskami. Należą do nich informacje o opracowaniu przez Izrael nowej szczepionki, o czosnku jako skutecznym zabójcy COVID-19 czy środkach higieny, stanowiących zagrożenie pożarowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić