o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Koronawirus. Liczba zakażonych: zero. Mieszkańcy kraju twierdzą, że znają metodę

77
Podziel się

Mieszkańcy Republiki Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jeden z niewielu narodów na świecie, wśród których nie odnotowano żadnego przypadku niebezpiecznego koronawirusa. Twierdzą, że ich sposobem na uniknięcie zakażenia są kokosy.
Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jedno z niewielu państw na Ziemi bez potwierdzonych przypadków koronawirusa.
Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku to jedno z niewielu państw na Ziemi bez potwierdzonych przypadków koronawirusa. (YouTube.com)
bEqBbpYR

Na świecie jest zaledwie 13 państw, które do tej pory zdołały uchronić się przed niebezpieczną infekcją. Należy do nich niewielkie wyspiarskie państwo Republika Kiribati na Środkowym Pacyfiku. Prawdopodobnie będzie to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie pojawią się pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa.

Dawna kolonia brytyjska to także jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Jej mieszkańcy zawdzięczają wiele palmom kokosowym, które zapewniają im wszystko, co potrzebne do przetrwania - drewno na łodzie i budynki, strzechę na pokrycia dachów i podłóg, włókno na liny oraz tkaniny.

bEqBbpYT

Zobacz także: Bieganie w maseczce może zwiększyć efektywność ćwiczeń

Owoce pochodzące z palm kokosowym stanowią także ważne źródło pożywienia. Zapewniają odpowiednie nawodnienie i cenne wartości odżywcze. Ostatnio mieszkańcy mówią także o kolejnej zalecie - według nich chronią ich przed zakażeniem koronawirusem.

Nie wszyscy jednak podzielają to zdanie. W wyjątkowe właściwości kokosów w celu zapobiegania zarażeniem koronawirusem nie wierzy lokalny dziennikarz, Rimon. Mężczyzna twierdzi, że to jedynie plotki, rozpowszechniane przez niewyedukowaną ludność, która dopiera zaczyna korzystać z internetu.

bEqBbpYZ

Większość ludzi dopiero niedawno uzyskała dostęp do internetu, a to tylko bombardowanie ich informacjami. Nie wiedzą jak rozróżnić fałszywe wiadomości, więc promują to, co nieprawdziwe - mówił dziennikarz w rozmowie z brytyjskim "Daily Star".

Wśród mieszkańców Kiribati pojawiają się także inne niepotwierdzone informacje. Jedna z mieszkanek w rozmowie z "Daily Star" podzieliła się takimi pogłoskami. Należą do nich informacje o opracowaniu przez Izrael nowej szczepionki, o czosnku jako skutecznym zabójcy COVID-19 czy środkach higieny, stanowiących zagrożenie pożarowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBbpZu
KOMENTARZE
(77)
Irasiad.
rok temu
13-cie państw?a San Eskobar?
bwana kubwa
rok temu
...i zapomnieli dodać,że nie ma tam masztów z technologią 4 czy 5G
ZosiaTadeusza
rok temu
Nie wiem jak wy,ale ja już nic nie kupię na aliexpress.Nasza gospodarka podupadła przez ich wirusa więc ja ich gospodarki odbudowywać nie będę.niech się bujają.u nas ludzie pracę tracą
bEqBbpZv
Hipoteza
rok temu
Czosnek nadal skuteczny przeciwko czarcicom a wiadomo co od jednych odpychają przywiera do innych. Natura nie lubi próżni.
Ralf
rok temu
Nie ma corony bo tam nikt nic nie zyska na tym.
des
rok temu
To tylko problem czasu. To jest bardzo mała populacja ludzi mieszkająca na wielu wyspach na wielkim obszarze Pacyfiku.Jednak wielu z nich pracuje jako marynarze na morzu. Może jest tak że stosują kwarantannę na jednej z wysp kiedy wracają do domu.
haha
rok temu
O to tak jak i u nas plotki rozpowszechnione o bogu przez niewyedukowanych ludzi...a to dobre
Gucio
rok temu
Nie mają TV to od razu są zdrowi.
No nie wiem
rok temu
informacje o opracowaniu przez Izrael nowej szczepionki, o czosnku jako skutecznym zabójcy COVID-19 czy środkach higieny, stanowiących zagrożenie pożarowe. No ciekawe bo w każdej z tych informacji jest część prawdy, więc po co od razu pisać że to feake news
wbxsa
rok temu
pewnie tam średnia długość życia wynosi 18 lat i wirus nie zdąży. Faktem jest, że jest Polak w Kambodży i Chinach i żyje . Jego zwyczaj to kokos co chwilę.
Globtroter
rok temu
Tam jest taka bieda, że wirusy umierają z głodu.
Kmbzzz
rok temu
Nie prawdą lekarstwem na covid są śliwki i jagody
Prawdawoczy
rok temu
A co nie ma tam żydowskiego rzadu ?
bEqBbpZn
Aleks
rok temu
A może wyjaśnienie jest prozaicznie proste, po prostu nikt z wyspy nie wyjeżdżał i nie przyjeżdżał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić