Karolina Woźniak| 

Koronawirus na świecie. Gubernator z USA otworzył plaże. Tak zareagował prawnik

11

USA. Mężczyzna z Florydy planuje podróżować po plażach, które otworzyły się mimo epidemii koronawirusa, w stroju Ponurego Żniwiarza.

Prawnik z Florydy zdecydował się przebrać za Ponurego Źniwiarza i siedzieć na plaży, żeby ostrzegać ludzi, którzy nie stosują się do zasad dystansu społecznego.
Prawnik z Florydy zdecydował się przebrać za Ponurego Źniwiarza i siedzieć na plaży, żeby ostrzegać ludzi, którzy nie stosują się do zasad dystansu społecznego. (Twitter, Daniel Uhlfelder @DWUhlfelderLaw)

Prawnik z Santa Rosa Beach Daniel Uhlfelder od 1 maja będzie na trasie "Grim Reaper". Mężczyzna przebierze się za kostuchę jako ostrzeżenie dla tych, którzy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego. Uhlfelder podjął taką decyzje po tym, jak gubernator Florydy Ron DeSantis zezwolił na ponowne otwarcie niektórych plaż.

USA. Mężczyzna z Florydy przebrał się za kostuchę i straszy ludzi idących na plaże

To wywołało panikę i niepokój wśród mieszkańców. Prawnik z Florydy chce upewnić się, że ludzie rozumieją, jak ważne jest pozostanie w domach w czasach pandemii koronawirusa. Co więcej, ubieranie kostiumu ma mu również pomóc w zbieraniu pieniędzy, które później zostaną przekazane politykom opowiadającym się za partią demokratyczną, którzy ubiegają się o urząd federalny.

Mężczyzna zdradził, że zebrał już 3471 dolarów (14 543,49 złotych) z zaplanowanych 20 tysięcy dolarów (83 800,00 złotych). Uhlfelder zainspirował się kampanią służby publicznej w Nowej Zelandii, w której złowrogi "żniwiarz" pilnuje bezpieczeństwa przy miejscach, gdzie ludzie nie mogą się kąpać, żeby zapobiegać utonięciom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

2 kwietnia gubernator stanu Floryda, Ron DeSantis zabronił publicznych spotkań i wykonywania nieistotnych zajęć poza domem. To jednak nie dotyczy spacerów, joggingu, wędkarstwa i pływania, o ile ludzie przestrzegają zasad dystansu społecznego.

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić