o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus na weselach. Nadchodzą istotne ograniczenia. Obejmą liczbę gości

20
Podziel się

Główny Inspektorat Sanitarny zapowiada wprowadzenie kolejnych ograniczeń w organizacji wesel. Wszystko wskazuje na to, że przez koronawirusa znów będzie trzeba drastycznie ograniczyć liczbę weselników.

Koronawirus na weselach. Nadchodzą istotne ograniczenia. Obejmą liczbę gości
Nadchodzą poważne obostrzenia dot. wesel (Pixabay)
bDePTamZ

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. Zaraza wciąż szaleje po Polsce i nie tylko. Niestety, okazało się, że COVID-19 szybko rozprzestrzenia się na weselach. Wobec tego zaczęto nazywać te uroczystości "wylęgarnią koronawirusa".

Główny Inspektorat Sanitarny dostrzega problem. Rozważane są kolejne ograniczenia w organizacji wesel.

Będę sugerował, żeby wesela były istotnie ograniczone. Zresztą część gości tego oczekuje, np. starsze osoby wcale nie chcą pójść na wesela, ale czasami nie wypada odmówić - przekazał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas w programie "Newsroom WP".
bDePTanb

Czytaj także:

Koronawirus na weselach. Kiedy kolejne obostrzenia?

Pinkas przekazał, że decyzje w sprawie wprowadzenia kolejnych ograniczeń na weselach mają zapaść w przyszłym tygodniu. Obostrzenia mają dotyczyć przede wszystkim liczby gości.

50 to jest dobra liczba. Brytyjczycy wprowadzili liczbę 30 gości - zaznaczył Pinkas.
bDePTanh

Liczba zakażeń w naszym kraju rośnie z dnia na dzień. Tylko na weselach w Polsce zakaziło się do tej pory około 900 osób.

Będą zmiany w zasadach organizacji wesel. Prof. Pinkas mówi o planach Głównego Inspektoratu Sanitarnego

bDePTanC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
haaaa
2 miesiące temu
Na weselach zaraza szaleje, ale jak w połowie sierpnia zorganizowano koncert w Częstochowie, to zaraza nie była straszna, bo przecież kościelne wydarzenia muszą się odbyć. To samo z wiecami wyborczymi. A kogo na weselach chwyta zaraza? Tych, co nie piją? ;-))))))
Ble
2 miesiące temu
Na weselach po 50 osób,a w szkołach po 1000.
...
2 miesiące temu
Niech te 100.000 nowozencow plus ich goscie pozwa rzad za straty matetialne, jesli ogranicza wesela niech oddaja kase! Durny przepis bo nie myslacy politycy sluchaja sie szokujacych naglowkow z mediow gdzie dziennikarz robi kopiuj wklej jak mu sponsor zagra
bDePTanD
Pati 167
2 miesiące temu
Szkoda ze innych imprez nikt nie ogranicza. Niedawno na jednym koncercie w TVP bawiło się kilkaset osób nie mówiąc już o przepełnionych plażach. Ludzie nie dajcie sobie wciskać kitu. Mamy 70 tysięcy zarażonych i wszyscy zarazili się na weselach? To są tak naprawdę sporadyczne przypadki.
Rebaka 155
2 miesiące temu
Ja już raz przekladalam wesele z powodu koronawirusa i drugi raz nie będę tego robić i nie dam sobie robić prania mózgu. Tak się składa że mam dwie znajome pielęgniarki i ona jednogłośnie twierdzą że liczba osób zakażonych jest mocno naciagnieta a pacjentom którzy zmarli w szpitalu na inne choroby w karcie zgonu wpisuje się że przyczyną śmierci był koronawirus chociaż bardzo często tacy pacjenci z korona nie mieli nic wspólnego. O co więc chodzi? Ludzie obudźcie się. Wesele dziś sporo kosztuje i niektóre wydatki młodzi ponoszą długo przed ślubem więc albo rząd mi zwróci pieniądze które już zainwestowalam w wesele albo mogą mnie cmoknąć tam gdzie światło nie dochodzi i tyle w temacie.
Najnowsze komentarze (20)
Xxx
miesiąc temu
No no no na weselach koronawirus...a wystarczy przejsc przez centrum miasta w sumie obojetnie jakiego i widac ile ludzi biesiaduje nocnie i nie tylko w klubach pubach i innych...tam koronawirusa już nie ma tak???? Wśród wszystkich obcych ludzi.a na weselach tylko przeważnie rodzina jest.cos tu nie gra i jest na rzeczy.tam obostrzen jakos nie ma
jawat
miesiąc temu
1500 na marszu równości w katowicach a 50 na weselu to dopiero równość
Kiko
miesiąc temu
Dobrze, ze ograniczają tą liczbę gości, już dawno powinni to zrobić
Janek
2 miesiące temu
Co to za wesela na których nie można się swobodnie bawić? Jeden drugiego się boi o zarażenie.Na siłę wesela chcecie robić? Zdrowie ważniejsze!
Polak
2 miesiące temu
Ludzie opamiętajcie się. Co ważniejsze, zdrowie i życie czy pieniądze? Dlaczego po trupach chcecie urządzać wesela?
Ja wkurwiona
2 miesiące temu
Mogliście sobie blokowac przed wyborami!
AnnaK
2 miesiące temu
Ludzie opanujcie się z tym co robicie. Każda para młodych planuje wesele wcześniej, więc i Wy wprowadzajcie obostrzenia z zachowaniem określonego terminu wejścia w życie Waszych postanowień. Wprowadzacie ludzi w chaos i powodujecie u wielu z nich załamanie psychiczne. Wszystkie ustawy jakie wprowadzacie mają określony termin wejścia w życie, dlatego zwrócicie na to uwagę ograniczając ludziom liczbę gości na weselu. Jak w Waszych oczach wygląda telefon tydzień  lub też kilka dni przed weselem do gości z informacją, iż nie są już na dotychczasowej jej liście 150, gdyż mogą mieć jedynie 50. Trochę rozwagi. Rozumiem, że koronawirus jest i myślę, że dalej będzie, ale nie tak powinno być. Dajcie ludziom czas, przykładowo jeżeli chcecie wprowadzić ograniczenie do 50 osób na weselu, to w regionie gdzie nie ma żadnej że stref zróbcie to z zachowaniem 30 dni wejścia w życie Waszych przepisów.  Tam gdzie wystepepowała, występuje lub podejrzewacie, że będzie występować któraś ze stref zachajcie termin 14 lub 7 dni. To nie dużo pomyśleć o społeczeństwie dla którego działacie.
AnnaK
2 miesiące temu
Ludzie opanujcie się z tym co robicie. Każda para młodych planuje wesele wcześniej, więc i Wy wprowadzajcie obostrzenia z zachowaniem określonego terminu wejścia w życie Waszych postanowień. Wprowadzacie ludzi w chaos i powodujecie u wielu z nich załamanie psychiczne. Wszystkie ustawy jakie wprowadzacie mają określony termin wejścia w życie, dlatego zwrócicie na to uwagę ograniczając ludziom liczbę gości na weselu. Jak w Waszych oczach wygląda telefon tydzień  lub też kilka dni przed weselem do gości z informacją, iż nie są już na dotychczasowej jej liście 150, gdyż mogą mieć jedynie 50. Trochę rozwagi. Rozumiem, że koronawirus jest i myślę, że dalej będzie, ale nie tak powinno być. Dajcie ludziom czas, przykładowo jeżeli chcecie wprowadzić ograniczenie do 50 osób na weselu, to w regionie gdzie nie ma żadnej że stref zróbcie to z zachowaniem 30 dni wejścia w życie Waszych przepisów.  Tam gdzie wysteowała, występuje lub podejrzewacie, że będzie występować któraś ze stref zachajcie termin 14 lub 7 dni. To nie dużo pomyśleć o społeczeństwie dla którego działacie.
bDePTanv
Ona
2 miesiące temu
Nie kapuje tego, bylo do 150 nagle do 50.nie moga zrobic do 100 lub 80 chociaz! przed wyborami zaraza juz nie szalala! Manipuluja nami jak marionetkami. A na koncertach,w basenach,sklepach gdzie sie pezewija mnóstwo ludzi tam się nikt nie zarazil??
Adam
2 miesiące temu
Ludzie uważajcie na lekarzy to zorganizowana grupa przestępcza, która chce ludzi pozamykać w domach
Paweł
2 miesiące temu
Pora wreszcie zakończyć ten cyrk,codziennie ponad 700 osób zarażonych a żaden Polak nie zna nikogo kto by na to zachował a tym bardziej zmarł . Koronaściema i tyle w temacie
w zachodnich
2 miesiące temu
sklepach sriDL stonka rUCHAN i innych wirus boi sie nawet zblizyc do drzwi ale ma odwage pojawic sie w sklepach polskich kopalniach na weselach w kosciolach
A szczegóły?
2 miesiące temu
To i tak za dużo i szkoda że tak późno. A kto będzie ukarany w przypadku większej niż dowolna liczby osób? Czy to będzie ukarana dana 51 osoba na weselu?Jak ustalić kto jest tą 51 osobą? Kto nią będzie chciał być? A może będzie za to odpowiadał organizator?A kto będzie organizatorem Para Młoda? rodzice? może ktoś inny? a może przedsiębiorca obsługujący dane wesele?Kto będzie sprawdzał czy aby na weselu były dokładnie te osoby z listy?Przecież to bardzo istotne przy zarażeniach w późniejszym ewentualnym wywiadzie epidemiologicznym
Zbulwersowana
2 miesiące temu
Nikt nie ma prawa ograniczać młodym gości. To oni decydują o liczbie gości a nie żaden urzędas. Na koncertach lata z dwójką a disco polo mogło być po kilka tysięcy ludzi na weselu Kurskiego kilkaset a u zwykłych śmiertelników to tylko 50. A kto im zwróci już poniesione koszty na 150 osób. Nikt nie ma prawa psuć ludziom ten piękny dzień ślubu. Jeśli to wprowadza już nigdy nie zagłosuje na PIS
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić