Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus na weselu w Wielkopolsce. Dramatyczne wieści. Bardzo dużo przypadków

344

Koronawirus w Polsce. Przyjęcia stają się idealnym miejscem dla przenoszenia wirusa. Kolejne 77 osób zaraziło się na weselu - tym razem w Wielkopolsce. Sytuacja jest coraz bardziej poważna.

Koronawirus na weselu w Wielkopolsce. Dramatyczne wieści. Bardzo dużo przypadków
Wesele 2020. Aż 77 osób zaraziło się koronawirusem na przyjęciu w Wielkopolsce (Pixabay)

Koronawirus na weselu. Aż 77 przypadków

Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. Jak podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 94 osób w regionie, z czego najwięcej zaraziło się na przyjęciu weselnym.

Na weselu w powiecie rawickim w Wielkopolsce doszło do zakażenia koronawirusem aż 77 osób. "Wszystkie osoby zostały przebadane podczas drive-thru w Gostyniu i poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej" - podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Wesela stają się ogniskiem koronawirusa

Ostatnie zakażenia w Wielkopolsce podczas przyjęcia weselnego to nie pierwszy tego typu przypadek. W drugiej połowie czerwca na weselu pod Ostrzeszowem (woj. wielkopolskie) koronawirusem zaraziły się 22 osoby.

Koronawirus rozprzestrzenił się też na weselach w Małopolsce. Chodzi o 3 różne imprezy, które odbyły się powiecie nowosądeckim: w Nowym Sączu, Podegrodziu i w Nawojowej.

Zobacz także: Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić