aktualizacja 

Koronawirus. Naukowcy ujawniają prawdę o nowej szczepionce na COVID-19

328

Szczepionka, którą opracował Pfizer i BioNTech, jest skuteczna także wobec nowych szczepów koronawirusa, które pojawiają się na całym świecie - między innymi w Wielkiej Brytanii. Nowe badania zaskakują. Naukowcy podali, przy ilu szczepach szczepionka okazała się być niezawodna.

Koronawirus. Naukowcy ujawniają prawdę o nowej szczepionce na COVID-19
Szczepionka Pfizera jest niezwykle skuteczna. (Getty Images)

Szczepionka Pfizera jest niezwykle skuteczna, bo działa na nawet 16 szczepów SARS-CoV2, podaje TVN24. To nowe badania, które pokazały tak fascynujące wyniki, choć póki co nie zostały one jeszcze poddane osądowi środowisk eksperckich na najwyższych szczeblach.

Pomimo tego prawdopodobnie jest to tylko kwestia czasu. Badania pozwalają sądzić, że już niedługo tak właśnie postrzegana będzie oficjalnie szczepionka Pfizera - także w literaturze medycznej.

To, że szczepionka działa na 16 mutacji koronawirusa, jest fascynującą wiadomością. Koronawirus mutuje, co odnotowują naukowcy na całym świecie. Z nową, o wiele bardziej zaraźliwą odmianą koronawirusa walczy Wielka Brytania. Również w Brazylii czy w RPA pojawiły się nowe szczepy. Na ten moment sprawdzono skuteczność szczepionki m.in. właśnie na szczepie z Wielkiej Brytanii, a także z RPA.

Szczepionka Pfizera jest skuteczna w neutralizowaniu koronawirusa także w tych przypadkach, gdy nastąpiła mutacja białka fuzyjnego - mówi dr Phil Dormitzer, wirusolog, podaje agencja Reuters.
Przetestowaliśmy 16 różnych mutacji i żadna z nich nie zdołała oprzeć się naszej szczepionce - powiedzał także dr Dormitzer.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić