Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Niemiecka armia przekazuje 60 respiratorów Wielkiej Brytanii

13

Brytyjscy producenci nie byli w stanie wyprodukować wystarczającej liczby respiratorów, których potrzebują tamtejsze szpitale w walce z koronawirusem. Niemiecka armia informuje, że wyśle Brytyjczykom 60 sztuk sprzętu medycznego najszybciej, jak to tylko możliwe.

Niemiecka armia dostarczy Wielkiej Brytanii 60 respiratorów, które pomogą w leczeniu Covid-19.
Niemiecka armia dostarczy Wielkiej Brytanii 60 respiratorów, które pomogą w leczeniu Covid-19. (East News, BERTRAND GUAY/AFP/East News)

Brytyjski system opieki zdrowotnej (NHS) ma około 10 tysięcy respiratorów. Matt Hancock, minister zdrowia, powiedział, że potrzebnych jest 18 tysięcy, żeby zapewnić opiekę na kolejne 7/10 dni. To wtedy w Wielkiej Brytanii ma nastąpić szczyt zarażeń koronawirusem.

Koronawirus. Niemiecka armia przekazuje 60 respiratorów Wielkiej Brytanii

Od marca do Wielkiej Brytanii przetransportowano 480 respiratorów zza granicy. Sprzęt pochodził z z Chin, USA, Niemiec, Szwecji i Tajwanu. Donald Trump przyznał, że Brytyjczycy "desperacko potrzebują respiratorów" i Stany Zjednoczone dostarczą kolejnych 200 sztuk.

Przedstawiciele NHS podali, że otrzymają 1,5 tys. respiratorów za około dwa tygodnie. Później brytyjscy producenci zaczną wypuszczać kolejne sztuki. To jednak może nie wystarczyć - liczba respiratorów nie jest nawet zbliżona do 18 tysięcy.

Zobacz także: Marek Borowski: "Banki żywności pracują na pełnych obrotach"

Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów zainfekowanych koronawirusem. W Wielkiej Brytanii odnotowano 65 077 zarażeń patogenem i 7 978 zgonów. Ostatnimi czasy premier Boris Johnson ponownie trafił do szpitala ze względu na problemy z oddychaniem. Polityk jest zarażony koronawirusem. Opuścił już jednak oddział intensywnej terapii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić