Natalia Bogucka| 

Koronawirus. Rekord zakażeń i zgonów na Węgrzech

3

W sobotę na Węgrzech odnotowano największą dobową liczbę zakażeń i zgonów na COVID-19 od początku pandemii. Stwierdzono ponad 11 tys. nowych przypadków koronawirusa i 227 zgonów.

Koronawirus. Rekord zakażeń i zgonów na Węgrzech
Rekord zakażeń i zgonów na Węgrzech (Getty Images)

W sobotę na Węgrzech odnotowano rekord zakażeń i zgonów na COVID-19. Władze poinformowały, że ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 11 132 osób. 227 chorych zmarło.

Łącznie na Węgrzech wykryto ponad 560 tys. zakażeń koronawirusem i 18 tys. ofiar śmiertelnych. W ostatnich dniach znacznie wzrosła liczba aktywnych zakażeń oraz osób, które wymagają leczenia w szpitalu i podłączenia do respiratora.

Spośród niecałych 10 milionów mieszkańców pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało już 1,5 mln osób. 465 tys. z nich otrzymało także drugą dawkę.

W piątek premier Viktor Orban ogłosił, że obowiązujące na Węgrzech restrykcje zostaną przedłużone co najmniej do końca przyszłego tygodnia. Zostaną one stopniowo znoszone dopiero gdy liczba zaszczepionych osób przekroczy 2,5 mln.

Koronawirus. Jakie restrykcje wprowadziły Węgry?

Na Węgrzech obowiązuje m.in. godzina policyjna od godz. 20 do godz. 5. Zamknięte są niemal wszystkie sklepy i punkty usługowe z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek oraz prywatnych gabinetów lekarskich. Obowiązuje także zakaz zgromadzeń, a nauka odbywa się w trybie zdalnym.

Zobacz także: Koronawirus we Włoszech. Niepokojąca sytuacja w Bergamo równo po roku

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić