Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Koronawirus w Niemczech. Uczeń z astmą usłyszał decyzję sądu

9
Podziel się:

Uczeń liceum w Niemczech chory na astmę decyzją sądu musi uczestniczyć w zajęciach. Pomimo tego, że astma jest chorobą, która w przypadku COVID-19 może prowadzić do ciężkiego stanu pacjenta.

Koronawirus w Niemczech. Uczeń z astmą usłyszał decyzję sądu
(Getty Images)

Astma jest chorobą, która zwiększa ryzyko śmierci w przypadku zakażenia koronawirusem. Uczniowie cierpiący na tę przypadłość mają niemały kłopot. Chodzić do szkoły, gdzie ryzyko zakażenia jest większe, czy nie chodzić?

Uczeń niemieckiego liceum w tej sprawie zwrócił się do sądu. Jak informuje Der Spiegel, ten zadecydował, że nastolatek może brać czynny udział w zajęciach i w szkole musi pojawiać się fizycznie.

Licealista miał też inne argumenty. W jego rodzinie jeszcze kilka osób jest chorych na choroby zwiększające ryzyko ciężkiego przejścia zakażenia COVID-19. Niestety te argumenty sądowi nie wystarczyły.

Der Spiegel informuje również, że jest to uczeń klasy o "szczególnych zdolnościach". Licealista nie ma więc problemu z pracą indywidualną czy zaległości w materiale, wręcz przeciwnie.

Sąd zadecydował, że argument o ochronie bliskich przypada jedynie w skrajnych przypadkach. Jak relacjonuje Der Spiegel, nawet zaświadczenie lekarskie z zaleceniem "specjalnego szkolenia" nie wystarcza, bo podobno nie jest szczegółowo określone, jak ma ono wyglądać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
anakhonda
2 lata temu
podłość , gdzie podziała się wolność trzeba się o nia prosić
anakhonda
2 lata temu
podłość , gdzie podziała się wolność trzeba się o nia prosić
Aga
2 lata temu
Bzdury
Aga
2 lata temu
Bzdury
Galadriela
2 lata temu
Panie Gościu (i inni, którzy mu odpisują) - ktoś tu chyba nie zauważył, że w artykule opisano sytuację w Niemczech. Tam nie ma rządu PiS, halooo! Ale jak widzę, to nieważne - grunt, że jest okazja, żeby dołożyć PiSowi. Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.
Doda
2 lata temu
To pewnie jakiś kolejny temat zastępczy. Nie chce mi się wierzyć żeby to była prawda.
rozsadny
2 lata temu
Niemcy nie potrzebują ludzi chorych, oni potrzbują rasę nordycką, zdrową, blond włosy i silną do pracy. Nic nie zmieniło się od czsów wojny
Wróg tvp
2 lata temu
I Susznie !
Gość
2 lata temu
Czego chciał? Pozwolenia na zdalną naukę!!! Jeśli jest zagrożenie zdrowia i życia dziecka, to nie powinno chodzić do szkoły tylko mieć możliwość nauki zdalnej! Wszyscy tylko chronią seniorów- godziny dla seniorów, refundacja szczepionek przeciw grypie dla seniorów, ciągle tylko seniorzy i seniorzy!!! A co z dziećmi przewlekle chorymi? Co z dziećmi przewlekle leczonymi, astmatykami, po przeszczepach, leczonymi immunosupresyjne lekami obniżającymi odporność? NIC!!! Mają chodzić do szkoły bo „ na oko” choroby nie widać i siedzieć w szkolnej ławce w klasie, gdzie 3/4 osób nie ma maski! Te dzieci mają życie przed sobą i po prostu się o nie boją, i oni i ich rodzice!!! Dlaczego rząd ma to w d...??? Dlaczego takim dzieciom nie daje wyboru??? Niech dalej myślą tylko o seniorach...zobaczcie ilu ich jest na ulicach, rząd się o nich boi bardziej niż oni sami o siebie!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić