Koronawirus w Niemczech. Uczeń z astmą usłyszał decyzję sądu

23

Uczeń liceum w Niemczech chory na astmę decyzją sądu musi uczestniczyć w zajęciach. Pomimo tego, że astma jest chorobą, która w przypadku COVID-19 może prowadzić do ciężkiego stanu pacjenta.

Koronawirus w Niemczech. Uczeń z astmą usłyszał decyzję sądu
(Getty Images)

Astma jest chorobą, która zwiększa ryzyko śmierci w przypadku zakażenia koronawirusem. Uczniowie cierpiący na tę przypadłość mają niemały kłopot. Chodzić do szkoły, gdzie ryzyko zakażenia jest większe, czy nie chodzić?

Uczeń niemieckiego liceum w tej sprawie zwrócił się do sądu. Jak informuje Der Spiegel, ten zadecydował, że nastolatek może brać czynny udział w zajęciach i w szkole musi pojawiać się fizycznie.

Licealista miał też inne argumenty. W jego rodzinie jeszcze kilka osób jest chorych na choroby zwiększające ryzyko ciężkiego przejścia zakażenia COVID-19. Niestety te argumenty sądowi nie wystarczyły.

Der Spiegel informuje również, że jest to uczeń klasy o "szczególnych zdolnościach". Licealista nie ma więc problemu z pracą indywidualną czy zaległości w materiale, wręcz przeciwnie.

Sąd zadecydował, że argument o ochronie bliskich przypada jedynie w skrajnych przypadkach. Jak relacjonuje Der Spiegel, nawet zaświadczenie lekarskie z zaleceniem "specjalnego szkolenia" nie wystarcza, bo podobno nie jest szczegółowo określone, jak ma ono wyglądać.

Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić