Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Afera w Wieluniu. Kobieta z "czerwonej strefy" oburzona

64

Kolejna afera związana z koronawirusem i wprowadzanymi obostrzeniami. Wybuchła w Wieluniu. Mieszkanka tej miejscowości jest oburzona, że kierowca nie wpuścił jej do autobusu. Wszystko przez to, że Wieluń znajduje się w tzw. "czerwonej strefie".

Koronawirus w Polsce. Afera w Wieluniu. Kobieta z "czerwonej strefy" oburzona
Koronawirus w Polsce. Afera w Wieluniu (Pixabay)

Koronawirus wciąż szaleje w Polsce. Wobec tego kraj podzielono na strefy. W żółtych i czerwonych obowiązują specjalne ograniczenia. Najpoważniejsze obostrzenia występują właśnie w "czerwonych powiatach".

W tej "czerwonej strefie" znalazł się między innymi Wieluń, gdzie wydarzyła się niemiła historia. Kierowca autobusu państwowej spółki Polonus nie wpuścił do pojazdu kobiety, która chciała dotrzeć do Warszawy. Podobna historia spotkała pasażera chcącego dojechać do Bełchatowa.

Kierowcy powiedzieli, że z Wielunia i Osjakowa nie wolno im zabierać pasażerów. Nie pokazano mi żadnej decyzji, ani podstawy prawnej. Nie reagowali na moje argumenty, że mogę zapłacić bezgotówkowo. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że autobus był prawie pusty, jechało nim nie więcej niż dziesięć osób. Cztery wysiadły, dwie chciały wsiąść, ale nie mogły - relacjonuje pani Anna, cytowana przez portal Wieluń Nasze Miasto.
Zobacz także: Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Koronawirus. Dyskryminacja w Wieluniu?

Mieszkanka gminy Wieluń jest wyraźnie rozdrażniona zachowaniem kierowcy. Twierdzi, że doszło do dyskryminacji. To jednak nie wszystko. Zapowiada, że będzie prosić o interwencję rzecznika praw obywatelskich.

"Wieluń Nasze Miasto" podaje, że przewoźnik podjął taką decyzję "w ramach działań prewencyjnych i w trosce o bezpieczeństwo pasażerów". Ministerstwo Zdrowia zaznacza natomiast, iż jest to postępowanie niezgodne z przepisami.

Koronawirus. Polonus wydał komunikat

Po publikacji materiału skontaktował się z nami dyrektor zarządzający Polonusa Piotr Pogonowski, informując, że "z dniem 13.08.2020 r. została udostępniona sprzedaż biletów ze wszystkich przystanków w ramach siatki połączeń Polonus". Poniżej komunikat firmy w tej sprawie:

"W związku z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi obostrzeń w rejonach z największym przyrostem zakażeń SARS-CoV-2, tzw. czerwonych oraz żółtych strefach, uprzejmie informujemy, iż z dniem 13.08.2020 r. została udostępniona sprzedaż biletów ze wszystkich przystanków w ramach siatki połączeń Polonus.

Oznacza to, że zostają całkowicie zlikwidowane czasowe ograniczenia dotyczące pasażerów wsiadających na wszystkich kursach relacji:

· Warszawa – Kudowa Zdrój – Warszawa

· Warszawa – Krynica Zdrój – Warszawa

Pasażerowie podróżujący w ramach ww. połączeń będę mogli wysiąść na wszystkich przystankach w ramach linii. Zgodnie z §19 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku

z wystąpieniem stanu epidemii, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic w trakcie podróży.

Sytuacja jest stale monitorowana i stosowne działania będą niezwłocznie podejmowane przez Zarząd Spółki. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wszelkich zmianach. Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Zmiany wchodzą w życie od dnia 13 sierpnia 2020 r. i będą obowiązywały do odwołania".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić