o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? Ważne słowa profesora Krzysztofa Simona

15
Podziel się

Profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu przekazał optymistyczne wieści dotyczące szczepionki na koronawirusa. Stwierdził, że prace nad jej wynalezieniem są "mocno zaawansowane".

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką?
Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? (Getty Images)
bEIMyaGd

Epidemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo, a świat wyczekuje szczepionki. O jej wynalezienie starają się naukowcy z wielu krajów. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze, że w działania na tej płaszczyźnie zaangażowało się ponad 100 firm.

Optymistyczne są słowa, które wypowiedział w rozmowie z "GW" profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Podkreślił on, że prace badaczy można przyspieszyć, a to ze względu na uzyskaną dotychczas wiedzę.

Kontaktowałem się z wieloma firmami pracującymi nad szczepionką, bo też chcemy wypróbować je w naszym ośrodku. Prawdopodobnie z końcem września zostaniemy włączeni w takie badania. Zrobię wszystko, żeby w nich uczestniczyć. Do tego jeszcze potrzebna jest zgoda komisji bioetycznej - poinformował prof. Simon.

bEIMyaGf

Zobacz także: Kontrowersje wokół ministra zdrowia. Prof. Krzysztof Simon: zdumiewające i nieprzyjemne

Koronawirus w Polsce. Kiedy powstanie szczepionka?

Słowa profesora Krzysztofa Simona pozwalają wierzyć w to, że szczepionka na koronawirusa już wkrótce trafi do obiegu. Póki co chorzy są leczeni przy użyciu remdesiviru.

bEIMyaGl

Ten lek jest stosowany między innymi we Wrocławiu. Zgodnie z zaleceniami, należy go podawać wyłącznie pacjentom, którzy są "na granicy" przeniesienia na oddział intensywnej terapii - zaznacza "GW". Dodajmy, że remdesivir ma hamować replikację koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEIMyaGG
KOMENTARZE
(15)
Ni hu hu
rok temu
Jaki ten prof jest wkurzajacy!
Wazka
rok temu
Zakładam że prof. Będzie testował szczepionkę na sobie...
Rymek
rok temu
Tych co nie wirza w wirusa do pracy na odzial zakazny
bEIMyaGH
Dan
rok temu
Sami sobie ją wstrzyknijcie nikt na nią nie czeka.
jakto
rok temu
Panie Doktorze jest Pan jednym z nielicznych mądrych, rozsądnych głosów w sprawie epidemii. Dobrze, że Pan jest. Tyle.
Gosc
rok temu
Ja wierzę tylko w mądrość Prof Simona
Danuta
rok temu
Jedyny lekarz, któremu ufam
Rafaellos
rok temu
Zastanawia mnie tylko, dlaczego podaje się go pacjentom będącym "na granicy" a nie wcześniej. Jakie są wskazania do tego? Czasami takie czekanie do ostatniej chwili moze się skończyć śmiercią pacjenta.
mmm
rok temu
Łatwo jest pisać niektórym, że się nie zaszczepią, bo wiedzą, że i tak będą bezpieczni dzięki tym, którzy skorzystają ze szczepienia. Takie trochę nie fair i niesprawiedliwe. Psim swędem innymi słowy...
Rim
rok temu
Czemu wszysty gadają tylko o szczepionce a nie oTABLETKACH CZYŻBY CHCIELI COŚ PRZEMYCIĆ W TYCH SZCZEPIONIACH
...
rok temu
Niech sobie robią szczepionkę tylko niech nie zmuszają wszystkich do zaszczepienia się. Chętnych jest dużo widać bo do dziś noszą maski.
Luter
rok temu
Panie profesorze PiS nie będzie rządził wiecznie-i do tego problemu da się wrócić tak jak do wielu innych i to nie na zasadzie jakiejś tam komisji-na zasadzie dochodzenia prokuratorskiego.
xcvb
rok temu
Zauważyliście Państwo komentujący, jaką karierę medialną robi ostatnio prof. Simon? Nie ma dnia, żeby nie ogłaszał jakichś rewelacji w tv albo internecie. Niedługo wyskoczy nam z lodówki...
bEIMyaGz
xcvb
rok temu
Zauważyliście Państwo komentujący, jaką karierę medialną robi ostatnio prof. Simon? Nie ma dnia, żeby nie ogłaszał jakichś rewelacji w tv albo internecie. Niedługo wyskoczy nam z lodówki...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić