Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? Ważne słowa profesora Krzysztofa Simona

32

Profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu przekazał optymistyczne wieści dotyczące szczepionki na koronawirusa. Stwierdził, że prace nad jej wynalezieniem są "mocno zaawansowane".

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką?
Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? (Getty Images)

Epidemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo, a świat wyczekuje szczepionki. O jej wynalezienie starają się naukowcy z wielu krajów. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze, że w działania na tej płaszczyźnie zaangażowało się ponad 100 firm.

Optymistyczne są słowa, które wypowiedział w rozmowie z "GW" profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Podkreślił on, że prace badaczy można przyspieszyć, a to ze względu na uzyskaną dotychczas wiedzę.

Kontaktowałem się z wieloma firmami pracującymi nad szczepionką, bo też chcemy wypróbować je w naszym ośrodku. Prawdopodobnie z końcem września zostaniemy włączeni w takie badania. Zrobię wszystko, żeby w nich uczestniczyć. Do tego jeszcze potrzebna jest zgoda komisji bioetycznej - poinformował prof. Simon.

Zobacz także: Kontrowersje wokół ministra zdrowia. Prof. Krzysztof Simon: zdumiewające i nieprzyjemne

Koronawirus w Polsce. Kiedy powstanie szczepionka?

Słowa profesora Krzysztofa Simona pozwalają wierzyć w to, że szczepionka na koronawirusa już wkrótce trafi do obiegu. Póki co chorzy są leczeni przy użyciu remdesiviru.

Ten lek jest stosowany między innymi we Wrocławiu. Zgodnie z zaleceniami, należy go podawać wyłącznie pacjentom, którzy są "na granicy" przeniesienia na oddział intensywnej terapii - zaznacza "GW". Dodajmy, że remdesivir ma hamować replikację koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić