Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? Ważne słowa profesora Krzysztofa Simona

32
Podziel się:

Profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu przekazał optymistyczne wieści dotyczące szczepionki na koronawirusa. Stwierdził, że prace nad jej wynalezieniem są "mocno zaawansowane".

Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką?
Koronawirus w Polsce. Co ze szczepionką? (Getty Images)

Epidemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo, a świat wyczekuje szczepionki. O jej wynalezienie starają się naukowcy z wielu krajów. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze, że w działania na tej płaszczyźnie zaangażowało się ponad 100 firm.

Optymistyczne są słowa, które wypowiedział w rozmowie z "GW" profesor Krzysztof Simon ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Podkreślił on, że prace badaczy można przyspieszyć, a to ze względu na uzyskaną dotychczas wiedzę.

Kontaktowałem się z wieloma firmami pracującymi nad szczepionką, bo też chcemy wypróbować je w naszym ośrodku. Prawdopodobnie z końcem września zostaniemy włączeni w takie badania. Zrobię wszystko, żeby w nich uczestniczyć. Do tego jeszcze potrzebna jest zgoda komisji bioetycznej - poinformował prof. Simon.

Zobacz także: Kontrowersje wokół ministra zdrowia. Prof. Krzysztof Simon: zdumiewające i nieprzyjemne

Koronawirus w Polsce. Kiedy powstanie szczepionka?

Słowa profesora Krzysztofa Simona pozwalają wierzyć w to, że szczepionka na koronawirusa już wkrótce trafi do obiegu. Póki co chorzy są leczeni przy użyciu remdesiviru.

Ten lek jest stosowany między innymi we Wrocławiu. Zgodnie z zaleceniami, należy go podawać wyłącznie pacjentom, którzy są "na granicy" przeniesienia na oddział intensywnej terapii - zaznacza "GW". Dodajmy, że remdesivir ma hamować replikację koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić