Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Coraz gorzej na Śląsku. Ile osób jest zakażonych?

28
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Z opublikowanego raportu wynika, że doszło do wzrostu liczby osób zakażonych, jak i również ofiar śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane z ministerstwa
Koronawirus w Polsce. Nowe dane z ministerstwa (Getty Images)

W naszym kraju odnotowano 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Największy wzrost zachorowań zaobserwowaliśmy w województwie śląskim. Tam pojawiły się 93 nowe zakażenia.

Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1). - informuje Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie.

Zobacz także: Testy na wirusa do wyrzucenia. Wiceminister zapowiada walkę o zwrot pieniędzy

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Przedstawiciele resortu przekazali również, że zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych wirusa z chińskiego Wuhan. Większość kolejnych zmarłych miała choroby współistniejące.

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. - czytamy w raporcie.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 19 739 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 962 ofiar śmiertelnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Ktoś
2 lata temu
Dobra w skrócie : Mam koronawirusa i choroby współistniejące. Nie mówiłam tego sanepid owi bo nie chciałam do szpitala. I powiem że są takie dni że koronawirus atakuje mnie i są takie że nie daje i znaków choroby. Atakuje mnie wtedy kiedy ktoś mię zdenerwuje. Wtedy mam ochotę się zabić. XD po prostu zauważyłam to ja i moja rodzina że tak jest przy koronawirusie. Niestety ludzie mnie denerwują. Pisząc takie bzdury. Hejtując np. Śląsk a co on ma do tego. To zwykła choroba którą każdy musi mieć. I ona nie jest zła a kwarantanna. Aż mnie złość bierze. Siedzę na niej przeszło miesiąc. Zerwałam kontakt z ludźmi którzy uważali mnie za zarazę. Bo to było przykre. Proszę nie hejtujcie i nie na chodźcie się na siebie. Bo żyjemy w strasznych czasach. A mianowicie, jakiejś kurde wojny domowej. Nie chcę czytać i oglądać takich bzdur. I nie chce żyć wśród takich ludzi. Czy wy tego nie widzicie że jesteście brutalni? Zachowując się tak. Powinniśmy wszyscy się wspierać. W końcu jesteśmy jedną rodziną.A w taki sposób jesteście gorsi niż ta zaraza.
What
2 lata temu
Jo nie wiem zajś pisałam kom. 2 godziny. A przy koronawirusie truduno mi się jakoś myśli. A tu mi zajś usunęło koma. Nienawidzę życia😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭To co jak są za długie komy. to je usuwacie?!?!?!?!?!?!?!?!?! 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Ja1
2 lata temu
Okazja czyni złodzieja.Jest okazja do wykazania niewydolności koPalń to są badania w wybranych i jest efekt.
Adea
2 lata temu
Zakazen nie ma tam, gdzie nie robi sie testow.. Gdyby zronbili testy przesiewowo, to na bank 10 razy wiecej zakazen. Pod warunkiem ze te testy sa cos wart
Metro66
2 lata temu
To jak Trzaskowski zbierze podpisy ?
Krist
2 lata temu
Nie da si ęzakknac kopalń ale można zredukować załogi i zmniejszyć do minimum wydobycie. Przypomnę strajki. W latach 80 Dopuki rząd będzie ulegał wpływa prezesów i związkowców na kopalniach będzie syf. Ciepło i wilgoc w wyrobiskach jest źródłem powstawania epidemii. Na dole nie da się cały w maskach.Będziemy zamykać fryzjerów, restauracje, siłownię a to bractwo będzie pracowało jakby nigdy nic roznosząc wirusa. Minister gospodarki dawno powinien to powstrzymać chyba że siedzi w którejś kieszeni i ma słaby wzrok i boli go ucho, odpowiedzmy sobie aami
mniam
2 lata temu
porównywanie ilości zachorowań w województwach, bez jednakowej ilości wykonywanych testów jest BEZ SENSU! Zachorowalność przy jednakowym zaludnieniu (oraz kilku zapewne jeszcze innych istotnych czynnikach) jest zapewne podobna. To tylko wykrywalność (z powodu innej ilości wykonanych testów)jest różna.
Ewa
2 lata temu
Ci sami, którzy mówią, że covid jest sciema obwiniaja rząd za zarażenia na Śląsku. Zdecydujcie się, czy macie świrusa, czy nie!
What
2 lata temu
Kaj żeż je mój kom? A pisałam żeż go pół godziny. Smutek😭😭. Niy chcący nacisłam tam gdzie niy miałam. I mi wyszło z tego artykuła.😭😭😭😭Będa płakać😭😭😭😭😭😭
Mila
2 lata temu
Podobno testy nie są wiarygodne w 100%
Mila
2 lata temu
Najlepiej wszystko zwalić na Śląsk niech przebadaja naszą policję ciekawe ile w śród nich będzie zakażonych przecież w Warszawie to policja wręcz była przyklejona do siebie
Adler
2 lata temu
A tani węgiel jedzie, to jest wygaszanie ⚒, to jest zorganizowana akcja przeciwko górnikom.
Gość
2 lata temu
Muszą przestać myśleć o proteście, to osłabia ich odporność
Has
2 lata temu
Chcą zamknąć nierówne kopalnie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić