Koronawirus w Polsce. Dodatkowe obostrzenia w kolejnych województwach?

0

Sytuacja epidemiczna w Polsce absolutnie się nie poprawia. Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem wzrasta w niepokojącym tempie. W związku z tym nie można wykluczyć, że w kolejnych województwach wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia.

Koronawirus w Polsce. Dodatkowe obostrzenia w kolejnych województwach?
Koronawirus w Polsce. Szykują się nowe obostrzenia (Pixabay)

"Gazeta Wyborcza" podliczyła, że ostatnio na Mazowszu notowano tyle zakażeń, że województwo kwalifikuje się do lockdownu. Na razie jednak nie wiadomo, czy w tym regionie Polski wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia.

Jest to bardzo prawdopodobne. Minister zdrowia Adam Niedzielski już w minionym tygodniu tłumaczył bowiem, że Mazowsze jest niebezpiecznie blisko wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

Podobne stanowisko zajął Waldemar Kraska. W sobotę w rozmowie z Radiem Zet sugerował lockdown na Mazowszu za dwa tygodnie.

Być może tak się stanie - mówił wiceminister zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Dolny Śląsk z dodatkowymi obostrzeniami?

Drżą też na Dolnym Śląsku. Tamtejszy wojewoda uważa, że region może trafić do czerwonej strefy, co będzie wiązać się z solidną porcją restrykcji.

Sytuacja zaczyna być bardzo poważna. Istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli zakaźność będzie tak wzrastać to będziemy mieli sytuację gorszą niż jesienią - mówił w Rozmowie Faktów TVP Wrocław wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski. -  Być może to nie będzie ten tydzień, ale odbieram, że jeżeli pandemia nie wyhamuje, to od poniedziałku także Dolny Śląsk będzie w strefie czerwonej. Są przymiarki, że lubuskie może być, a to nasz bezpośredni sąsiad - dodawał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić