Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Koronawirus - raport dnia dla Polski. Sobota, 4 lipca

20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Odnotowano 314 nowych zakażeń i 4 zgony.

Koronawirus - raport dnia dla Polski. Sobota, 4 lipca
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia (Getty Images)

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. "Mamy 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2)" - przekazał resort.

Ministerstwo Zdrowia podało również informacje o śmierci 4 kolejnych osób. To 70-letnia kobieta ze Zgierza, 88-letnia kobieta z Łodzi, 56-letni mężczyzna z Raciborza i 79-letni mężczyzna z Warszawy. Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z błędnym usunięciem zgonu z 15.04.2020 r. z woj. mazowieckiego, korygujemy statystykę zgonów - dodało ministerstwo.

Łącznie w Polsce stwierdzono 35 719 zakażeń koronawirusem. 1 512 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić