Aleksander Sławiński| 

Koronawirus w Polsce. Nowe ofiary i kolejne przypadki zakażeń

42

Koronawirus w Polsce. We wtorek około godziny 17:30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane na temat liczby przypadków i śmierci z powodu epidemii koronawirusa. Liczba zmarłych wzrosła o 26 osób, odnotowano też 129 nowych infekcji.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski (PAP)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 129 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich zdiagnozowano w województwie dolnośląskim oraz śląskim - odpowiednio po 25 i 22 zachorowania.

Oprócz tego stwierdzono 19 przypadków w województwie kujawsko-pomorskim, 17 w wielkopolskim, 15 w mazowieckim, 14 w łódzkim 8 podkarpackim, 3 w małopolskim oraz po 2 w podlaskim, opolskim i pomorskim.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki śmierci

Jednocześnie zmarło kolejnych 26 osób zakażonych COVID-19. Dziewięcioro z chorych zmarło w Warszawie, dwoje w Raciborzu i Kozienicach i Radomiu. Po jednym zgodnie odnotowano w szpitalach w Kędzierzynie Koźlu, Bytomiu, Zgierzu, Radomsku, Gdańsku, Grudziądzu, Wrocławiu, Kędzierzynie-Koźlu, Obornikach Śląskich i Poznaniu.

Najmłodszym zmarłym był 46-letni mężczyzna, jednak znaczna większość ofiar to osoby po siedemdziesiątym roku życia. Jak informuje ministerstwo, większość z nich miała choroby współistniejące. Łącznie odnotowano w kraju już 12 218 zakażeń koronawirusem, z czego 596 okazało się śmiertelnych.

Zobacz także: Dr Łukasz Rąbalski wyizolował genom koronawirusa SARS-CoV-2 od polskiego pacjenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić