Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Policja i sanepid skontrolują wesela. Jest nowa rekomendacja

8

Koronawirus szaleje. Z dnia na dzień liczba zakażeń rośnie i padają kolejne rekordy. W związku z tym wprowadzane są nowe restrykcje m.in. na weselach. Kontrolować je będą policjanci i pracownicy sanepidu.

Koronawirus w Polsce. Policja i sanepid skontrolują wesela. Jest nowa rekomendacja
Wesela będą kontrolowane (Pixabay)

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce mocno niepokoi. W piątek padł kolejny rekord zakażeń. Tym razem poinformowano o 809 potwierdzonych przypadkach.

Na gwałtowne wzrosty zakażeń reaguje rząd. Postanowiono podzielić Polskę na strefy (więcej tutaj >>). W "żółtych" powiatach możliwe jest organizowanie wesel do 100 osób, a w "czerwonych" - do 50.

Po wydaniu rozporządzenia będą kontrole na obszarach "czerwonych" i "żółtych". W tych strefach, gdzie wykryto najwięcej zakażeń, będą kontrole policyjne i sanitarne - zapowiedział w programie "Tłit" minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Tomasz Dzieciątkowski komentuje

Koronawirus na weselach. Nowa rekomendacja ministra zdrowia

Limity na weselach mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Minister zdrowia sugeruje, by zapraszać jeszcze mniej gości niż pozwalają zasady.

Sugerowałbym ograniczanie liczby gości na tego typu wydarzeniach do nawet mniejszej liczby osób (niż 50 - red.). Tradycyjne wesela przy stole biesiadnym, gdzie są tańce, skutkują tym, że mamy kilkaset osób w kwarantannie i kilkanaście chorych. Być może da się zmienić formułę na plenerową - dodał.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić