Koronawirus w Polsce. Powrót obostrzeń? Adam Niedzielski nie wyklucza

331

Czy grozi nam powrót dobrze znanych ograniczeń? Niestety istnieje taka możliwość. Przywracania obostrzeń nie wyklucza minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyraźnie podkreśla, że walka z pandemią jeszcze nie dobiegła końca.

Koronawirus w Polsce. Powrót obostrzeń? Adam Niedzielski nie wyklucza
Adam Niedzielski (YouTube, KPRM)

Obecnie w naszym kraju można żyć w miarę swobodnie. Rząd poluzował szereg ograniczeń, co sprawiło, że można korzystać w wielu miejsc, które jeszcze niedawno były zamknięte.

Niestety nie można wykluczyć ponownego wdrożenia restrykcji. Obecnie wszystko jest uzależnione od tego, jak groźny będzie wariant Delta.

Trzeba też patrzeć na strukturę szczepień - u nas podano najwięcej szczepionek Pfizera, a to właśnie ten preparat w badaniach wykazuje największą skuteczność wobec wariantu Delta - podkreślił minister Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem".

To nie koniec walki z COVID-19. Powrót obostrzeń?

Minister zdrowia był pytany o to, kiedy odwołany zostanie stan epidemii. Liczba zakażeń spada, co może napawać optymizmem. Pozytywne nastroje tonuje Niedzielski, który podkreśla, że sytuacja nie jest zerojedynkowa.

Nie możemy powiedzieć, że skoro teraz jest zarażeń stosunkowo niewiele, to koniec walki z pandemią - zaznaczył szef resortu zdrowia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić