o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Szokujące słowa pielęgniarek. Twierdzą, że rząd zataja prawdę

143
Podziel się

- Rządzący ukrywają, ile z nas ma koronawirusa - twierdzą pielęgniarki. Wobec tego same postanowiły prowadzić statystyki dotyczące zakażeń wśród sanitariuszek.

Koronawirus. Pielęgniarki skarżą się, że dane są zatajane
Koronawirus. Pielęgniarki skarżą się, że dane są zatajane (Getty Images)
bDSIjsKZ

Głos w tej sprawie zabrała Dorota Gardias, pielęgniarka z Forum Związków Zawodowych. Podczas rozmowy z łódzką "Gazetą Wyborczą" stwierdziła, że nigdzie nie ma oficjalnych danych dotyczących zakażeń koronawirusem u personelu medycznego.

Prawdopodobnie ma to ukryć niedostatki związane z zaopatrzeniem medyków w sprzęt ochronny i organizacją ich pracy. My postanowiłyśmy, że będziemy zbierać dane tam, gdzie to tylko możliwe - powiedziała.

Zobacz także: Doniesienia o działaniach Adama Bielana. Jarosław Gowin komentuje

bDSIjsLb

Z najnowszych danych wynika, że obecnie 1655 pielęgniarek jest w kwarantannie. Koronawirusem zakaziło się z kolei 487 sanitariuszek. Jak podaje "GW", powołując się na informacje uzyskane przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, 30 pielęgniarek przebywa w szpitalach, w tym trzy w ciężkim stanie. Jedna sanitariuszka zmarła z powodu COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Zakażonych pielęgniarek może być więcej

Gardias nie ukrywa, że dane nie są precyzyjne, co oznacza, że "zakażonych pielęgniarek może być w Polsce zdecydowanie więcej". - My mamy dostęp tylko do informacji z miejsc, w których działają związki zawodowe, które mają dostęp do takich danych - wyjaśniła.

bDSIjsLh

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że pielęgniarki alarmują, iż "rządzący ukrywają, ile z nich ma koronawirusa i ukrywają bałagan". - Wiele pielęgniarek i położnych żali się, że w ich szpitalach takie dane są ukrywane - przyznała Dorota Gardias.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSIjsLC
KOMENTARZE
(143)
Aga
12 miesięcy temu
Sanitariuszki to były w czterech pancernych
Ja1
12 miesięcy temu
Sanitariszka to nie pielegniarka , proszę nie mieszać zawodów
bike
12 miesięcy temu
A ilu jest zakażonych i nosicieli, może 10 lub 100,a nawet 1000 razy więcej. Jaka jest prawda. Skoro nie wiemy ilu jest nosicieli, którzy przeszli niby kwarantannę bez testów i uważa się ich ,że są zdrowi.
bDSIjsLD
Fakt
12 miesięcy temu
Rządzący ukrywają że w Afryce codziennie umiera ok. 8500 ludzi z głodu. A po zachorowaniu na koronawirusa mamy 98,9% szans że przeżyjemy.
medyk
12 miesięcy temu
Na całym świecie najwięcej ludzi zaraża się w szpitalach. To żadne odkrycie. Pracuję w szpitalu w Bydgoszczy i już wielokrotnie byłam "testowana" kiedy tylko pojawiał się "podejrzany" pacjent. Na szczęście to były fałszywe alarmy. Na początku mieliśmy też zamieszanie, bałagan ale to organizacji w szpitalu zależy nasze bezpieczeństwo. To oczywiste, że jeżeli mamy zabezpieczenie dla 5 medyków to tylko oni mają kontakt z pacjentem. Apeluję: usuńcie bałagan w szpitalu a obecna praca będzie 'z duszą na ramieniu" ale w miarę bezpieczna. WSZYSTKIEGO ZDROWEGO.
Najnowsze komentarze (143)
Ala
2 tyg. temu
Kiedyś dwa razy w roku chorował na grypę, żeby iść na zwolnienie. Tak samo lekarze. A teraz wielki płacz, a tylko jedna zmarła. Na powikłania po grupie umieraly setki osób, ale to bylo zatajne. W 2009 r byla swinska grypa, a slowem nie pisneli, ze byla epidemia.
Anatol
3 tyg. temu
Dlaczego pielęgniarki nie chcą żeby mówić do nich siostro ??
narka
miesiąc temu
To proszę się zaszczepić. Jak to zaszczepione i chorują. Wielka propaganda i zmowa
Sanitariuszka...
miesiąc temu
Ola
holoko
miesiąc temu
My już pewnie dawno mamy odporność stadną, a teraz diagnozujemy głównie grypę. Musimy wypompować kasę na szczepionki, chyba, że to odszkodowanie za holokaust, i wtedy będzie koniec pandemii.
Monik
2 miesiące temu
,,Łatwiej jest oszukać ludzi,niż przekonać ich ,że zostali oszukani''-Mark Twain Koronawirus to jedna wielka ściema!!!!!
Lolka
2 miesiące temu
Dlaczego usunięto to co mówiły pielęgniarki o koronawirusie(prawdę) w filmie jesiputka?Wszystko usunięte?
j ten kraj ko...
2 miesiące temu
per... to co chca globalisci zeby motloch glupi ciagle sie leczyl na cokolwiek starych wytluka najpierw u mnie mieszka lekarka na poczatku tego cyrku udawala zmeczona teraz ciagle w apartamencie siedzi wypoczeta wyjezdza sobie i zamawia kupe rzeczy z neta tygodniowo widac pandemia poplaca
bDSIjsLv
krys
6 miesięcy temu
Lekarze zamiast leczyć poukrywali się, prywatnie a jakże bo wizyta kosztuje,ale państwowe zoz zamknięte teleporada co lekarz może zobaczyć przez telefon.A ogólnie proponuję pomyszkować w necie na temat pandemi tylko poważne artykuły,wypowiedzi światowych wirusologów może co niektórym się otworzą oczy .Bo to co tu piszą to ściema jak w popisowskiej TVP
smf
11 miesięcy temu
dla dobra kraju PiS w sejmie odrzucił testy lekarzy i pielęgniarek pracujących w zakaznych szpitalach.Najlepiej przekształcić szpitale w więzienia ,dziwne że Kaczynski na to nie wpadł.
PodPiS
12 miesięcy temu
Co to za sanitariuszki? O kogo chodzi? O co chodzi z tymi "medykami". Jezcze niedawno mieliśmy lekarzy a teraz medyków a za chwilę pewniwe zastąpią ich cyrulicy i balwierze.
???
12 miesięcy temu
Ukrywane, czy po prostu nie nagłaśniane?
UZI
12 miesięcy temu
Pielęrki też są czasamami pod wpływem...niestety...
Olek
12 miesięcy temu
o tym ,że rząd pis i duda kłamie nikt już raczej nie powinien mieć wątpliwości . Pytanie brzmi jak bardzo fałszują dane? można przypuszczać , że prawda dot. koronawirusa i sytuacji gospodarczej polski to katastrofa.Dowiemy się po czasie ,tak jak nie wiemy ile pis rozdał naszych pieniędzy swoim żołdakom . może być za późno .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić