Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Szokujące słowa pielęgniarek. Twierdzą, że rząd zataja prawdę

238

- Rządzący ukrywają, ile z nas ma koronawirusa - twierdzą pielęgniarki. Wobec tego same postanowiły prowadzić statystyki dotyczące zakażeń wśród sanitariuszek.

Koronawirus. Pielęgniarki skarżą się, że dane są zatajane
Koronawirus. Pielęgniarki skarżą się, że dane są zatajane (Getty Images)

Głos w tej sprawie zabrała Dorota Gardias, pielęgniarka z Forum Związków Zawodowych. Podczas rozmowy z łódzką "Gazetą Wyborczą" stwierdziła, że nigdzie nie ma oficjalnych danych dotyczących zakażeń koronawirusem u personelu medycznego.

Prawdopodobnie ma to ukryć niedostatki związane z zaopatrzeniem medyków w sprzęt ochronny i organizacją ich pracy. My postanowiłyśmy, że będziemy zbierać dane tam, gdzie to tylko możliwe - powiedziała.

Zobacz także: Doniesienia o działaniach Adama Bielana. Jarosław Gowin komentuje

Z najnowszych danych wynika, że obecnie 1655 pielęgniarek jest w kwarantannie. Koronawirusem zakaziło się z kolei 487 sanitariuszek. Jak podaje "GW", powołując się na informacje uzyskane przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, 30 pielęgniarek przebywa w szpitalach, w tym trzy w ciężkim stanie. Jedna sanitariuszka zmarła z powodu COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Zakażonych pielęgniarek może być więcej

Gardias nie ukrywa, że dane nie są precyzyjne, co oznacza, że "zakażonych pielęgniarek może być w Polsce zdecydowanie więcej". - My mamy dostęp tylko do informacji z miejsc, w których działają związki zawodowe, które mają dostęp do takich danych - wyjaśniła.

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że pielęgniarki alarmują, iż "rządzący ukrywają, ile z nich ma koronawirusa i ukrywają bałagan". - Wiele pielęgniarek i położnych żali się, że w ich szpitalach takie dane są ukrywane - przyznała Dorota Gardias.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić