Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Zagraniczni turyści wrócą do Polski? Branża domaga się wprowadzenia paszportów COVID

3

Branża turystyczna ma pomysł, jak uratować nadchodzący sezon. Rozwiązaniem mają być paszporty COVID, które będą zawierać informację, czy zagraniczny turysta nie jest zakażony koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Branża turystyczna chce paszportów COVID
Koronawirus w Polsce. Branża turystyczna chce paszportów COVID (Pixabay)

Cały czas nie wiadomo, jak będzie wyglądać nadchodzące lato w branży turystycznej. Rząd niedawno zgodził się na otwarcie hoteli i innych placówek noclegowych, ale wiele z nich zwleka z przyjmowaniem klientów. Wciąż bowiem obowiązują liczne obostrzenia, które są dużym wyzwaniem dla właścicieli.

Branża jest w bardzo trudnej sytuacji i szuka rozwiązań, które uratują ich przed bankructwami. Ratunkiem mogą być zagraniczni turyści, którzy lada moment będą szukać miejsc do wypoczynku. Na razie to niemożliwe, bo po przekroczeniu polskiej granicy musieliby przejść 14-dniową kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Paszporty COVID dla turystów?

RMF FM informuje, że m.in. hotelarze chcą, by w naszym kraju wprowadzono paszporty COVID. Miałyby one informować o tym, że turysta przed przylotem do Polski otrzymał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Nie jest jeszcze ustalone, ile dni przed podróżą musiałby zostać wykonany test.

Unia Europejska obecnie nad tym pracuje. Paszportów COVID chce nie tylko polska branża turystyczna, ale także Grecy i Chorwaci. Ostateczna decyzja jednak leży w rękach rządu.

Tutaj może pojawić się problem. Przeciwnikiem takiego rozwiązania jest Łukasz Szumowski. Minister zdrowia uważa, że paszporty nie dają żadnej gwarancji i istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić