Nagranie z Sejmu hitem. Czarzasty i Korwin-Mikke w rolach głównych

17

W Sejmie miała miejsce dyskusja na temat sytuacji osób LGBT w Polsce. W rozmowach brał udział m.in. Janusz Korwin-Mikke. Niespodziewanie dla wszystkich poseł oświadczył, że nie może wziąć ślubu z wielorybem. Niespodziewaną deklarację skomentował Włodzimierz Czarzasty.

Nagranie z Sejmu hitem. Czarzasty i Korwin-Mikke w rolach głównych
Janusz Korwin-Mikke doczekał się ciętej riposty ze strony Włodzimierza Czarzastego (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Do posiedzenia Sejmu doszło we wtorek 16 marca. Zanim polscy politycy rozpoczęli dyskusję na temat dyskryminacji osób LGBT, rozmawiali o strategii walki z pandemią COVID-19. Kolejny temat poruszyła Paulina Matysiak, posłanka Lewicy, odnosząc się do projektu zakazu adopcji przez pary jednopłciowe, proponowanego przez Solidarną Polskę.

Z prawnego punktu widzenia to oczywisty bubel, bo przecież już teraz jest niemożliwa adopcja dzieci przez osoby pozostające w związku jednopłciowym, (...) adoptować wspólnie mogą wyłącznie małżonkowie – zauważyła Paulina Matysiak w Sejmie.
Zobacz także: Zobacz też: Korwin-Mikke: "Kobiety powinny mieć przywileje, a nie równe prawa!"

Janusz Korwin-Mikke. Włodzimierz Czarzasty odpowiada posłowi

Temat postanowił podjąć m.in. Janusz Korwin-Mikke, który w trakcie dyskusji nagle "poskarżył się", że nie może wziąć ślubu z wielorybem. Na deklarację natychmiast zareagował Włodzimierz Czarzasty, który wyraził nadzieję, że marzenia posła kiedyś się spełnią.

Nie mogę zawrzeć ślubu z wielorybem! (...) To jest przemoc – oświadczył Janusz Korwin-Mikke.
Życzę panu, żeby pana marzenia się kiedyś spełniły, panie pośle – zripostował Włodzimierz Czarzasty.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdarzenie odbiło się szerokim echem wśród internautów. Filmik, na którym zarejestrowano wymianę zdań między posłami, opublikowano m.in. na Twitterze. Komentatorzy materiału nie kryją swojego rozbawienia tym, jak zachował się Janusz Korwin-Mikke.

Po tylu żonach chce wieloryba?
Żeby życie miało smaczek – żartowali użytkownicy Twittera.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić