Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kościół katolicki mówi "tak" homoseksualistom. Na razie w Niemczech

29
Podziel się

Księża w Niemczech się zbuntowali. Nie zgadzają się z Kongregacją Nauki Wiary w Watykanie. Wbrew jej stanowisku, błogosławią pary jednopłciowe.

Kościół katolicki mówi "tak" homoseksualistom. Na razie w Niemczech
Watykan (PAP)
bETqlkrV

Księża w Niemczech otwarcie sprzeciwiają się nauce Rzymu. Kościoły katolickie w całym kraju, w ramach inicjatywy pod nazwą #liebegewinnt (miłość zwycięża), błogosławią pary jednopłciowe.

W akcji wzięło udział ponad 100 kościołów w całym kraju. Zawisły w nich tęczowe flagi. Miało to miejsce np. w świątyni św. Benedykta w Monachium w Bawarii. Duchowni oferują dokładnie takie same błogosławieństwa dla par jedno- jak i obupłciowych, a także dla tych, żyjących bez ślubu czy tych po rozwodzie.

bETqlkrX
Jeśli mówimy, że Bóg jest miłością, to nie mogę powiedzieć ludziom, którzy pielęgnują lojalność, jedność i odpowiedzialność względem siebie, że ich uczucie nie jest miłością, że to jest miłość piątej czy szóstej kategorii - powiedział ksiądz Christian Olding z Geldern. 

Duchowny dodał, że "nie chce być odseparowany od realiów życia ludzi, którym towarzyszy na co dzień jako ksiądz". Według agencji Reuters, 86 proc. Niemców opowiada się za akceptacją par homoseksualnych.

bETqlksd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqlksy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
wanderer
6 miesięcy temu
przypomniało mi się kazanie wygłoszone przez Franciszka Pieczkę w filmie "Konopielka"
Ania
7 miesięcy temu
Nie mam już złudzeń. Żyjemy w czasach ostatecznych.
Bleee
7 miesięcy temu
Ekskomunikować buntowników z kraju lutra wstrętni heretycy
bETqlksz
prawda
7 miesięcy temu
kosciol katolicki mowi nie chomoseksualistom wyraznie watykan sie sprzeciwia
Max
7 miesięcy temu
Zawsze jest to samo,czarne pasozyty najpierw zawsze mowia NIE bo czuna sie zagrozone,a potem zawsze w koncu sie zgadzaja,gdy zobacza ze moze byc z tego nowa kasa
Kreska
7 miesięcy temu
To jest prawdziwy Kościół i autentyczni duchowni. Zasady Chrześcijaństwa oraz nauki Jezusa Chrystusa wyraźnie odrzucają nietolerancję wobec kogokolwiek. Fanatyzm i nietolerancja wobec odmiennosci są sprzeczne z nauką Jezusa. Brawo niemieccy księża!
reasume
7 miesięcy temu
Cóź,zmasowana akcja komunistów wysylania zakamuflowanych homo do seminariow i klasztorow,jak widać,daje owoce.Ale 100 zbłakanych jeszcze nie czyni "calego koscioła w Niemczech".Owszem,jego glowa,kardynał Marx,jest zdecydowanym komunistą,niszczy go jak moźe.Juz podstepem osadzajac starannie wytypowanych migrantow na parafiach spowodował odpiwiedzialnośc materialną probostwa i koniecznośc sprzedaży kościołów na pokrycie szkód.Teraz niszczy kolejne parafie,bo wierni w wiekszosci przeniosa się do innych parafi- a "zaslubiona" para po demonstracji wiecej tam juź nie zajrzy,prawda?Ksieza tam biorą pensje od panstwa.Czyli koniec probostwa,kościół sorzedany...pojdą siać zarazę dalej,ale juz jako wikary.A slubowali posluszenstwo.Czyli zajmą się wreszcie jakąś pracą a nie mąceniem ludziom w głowach.
proste
7 miesięcy temu
Duźe naduźycie w tytule.To,źe 100 księzy w Niemczech sprzeciwiło się Bogu,Biblii i Nowemu Przymierzu to daleko jeszcze od calego koscioła w Niemczech.Katolicy maja tam trudniej,bo księza zgodzili sie brac pensję od państwa,więc są od niego zalezni,niestety.Ale jak sądzą,ze wierzący nie przeniosą się do innego,prawdziwego kościoła- no to są niepoprawnymi optymistami.Coź,juź moźna wystawić te parafie na sprzedaź- bo te "pary nie do pary" po demonstracji splugawionego sakramentu wiecej juź tam nie zajrzą..a katolicy się,i slusznie,wyniosą. Kto sieje wiatr,zbiera burzę.
nick
7 miesięcy temu
Tresci zawarte w Biblii są ponadczasowe.Ale ona sama jest juz tylko fundamentem,na którym Bóg zbudował Nowe Przymierze,posłał Mesjsasza,swego syna,jak zapowiadał w Starym Przymierzu,aby nas wprowadził w Nowe.Czyli nikt nie neguje Biblii jako korzeni,ale wydaly one juz Nowy,wspaniały pień- Nowe Przymierze.Nie sposob tego negować,aby sie nie okazalo,ze walczymy z Bogiem.
taka prawda
7 miesięcy temu
Bez Boga miłość nie jest możliwa,bo Bóg jest miłością.
realista
7 miesięcy temu
Coź,Stare Przymierze musialo ustapić przed Nowym.Niektorym się to nie podoba,trudnmoBóg jezt miloscią.Nie jest możliwe,aby ktoś zionacy nienawiscią do innych(obijętnie,do katolików,Watykanu,innych ludzi)na serio spodziewał się zbawienia?
soo
7 miesięcy temu
Moja córka miała na religii napisać czy bez boga możliwa jest prawdziwa miłość. Gdy napisała, że każdy może kochać i ,że ateiści także kochają, są wierni to dostała bardzo niemiłą odpowiedź katechetki.
Jan
7 miesięcy temu
Wszystko co jest wbrew nauce Chrystusa jest grzechem i każdy kto go popełnia zasługuje na śmierć ale nie taką fizyczną ale o wiele gorszą. Cały ten katolicki grajdoł Watykański to jedno stado żmij które upadnie z wielkim hukiem !!!
bETqlksr
Aga
7 miesięcy temu
To nie jest już kościół katolicki tylko sekta !!,pismo święte to fundament.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić