Kościół katolicki mówi "tak" homoseksualistom. Na razie w Niemczech

54
Podziel się:

Księża w Niemczech się zbuntowali. Nie zgadzają się z Kongregacją Nauki Wiary w Watykanie. Wbrew jej stanowisku, błogosławią pary jednopłciowe.

Kościół katolicki mówi "tak" homoseksualistom. Na razie w Niemczech
Watykan (PAP)

Księża w Niemczech otwarcie sprzeciwiają się nauce Rzymu. Kościoły katolickie w całym kraju, w ramach inicjatywy pod nazwą #liebegewinnt (miłość zwycięża), błogosławią pary jednopłciowe.

W akcji wzięło udział ponad 100 kościołów w całym kraju. Zawisły w nich tęczowe flagi. Miało to miejsce np. w świątyni św. Benedykta w Monachium w Bawarii. Duchowni oferują dokładnie takie same błogosławieństwa dla par jedno- jak i obupłciowych, a także dla tych, żyjących bez ślubu czy tych po rozwodzie.

Jeśli mówimy, że Bóg jest miłością, to nie mogę powiedzieć ludziom, którzy pielęgnują lojalność, jedność i odpowiedzialność względem siebie, że ich uczucie nie jest miłością, że to jest miłość piątej czy szóstej kategorii - powiedział ksiądz Christian Olding z Geldern. 

Duchowny dodał, że "nie chce być odseparowany od realiów życia ludzi, którym towarzyszy na co dzień jako ksiądz". Według agencji Reuters, 86 proc. Niemców opowiada się za akceptacją par homoseksualnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić