Koszmar podczas parady bożonarodzeniowej. Obrazki z USA obiegły świat

111

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Waukesha w stanie Wisconsin. W niedzielę samochód typu SUV z dużą prędkością wjechał w paradę bożonarodzeniową. Władze podały, że 5 osób nie żyje, a ponad 40 zostało poszkodowanych.

Koszmar podczas parady bożonarodzeniowej. Obrazki z USA obiegły świat
Tragedia podczas parady świątecznej (Twitter)

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie. Czerwony samochód terenowy przełamał bariery, a następnie staranował uczestników tradycyjnej bożonarodzeniowej parady, choć próbował ich omijać.

Do szpitala trafiło 11 dorosłych i 12 dzieci, są wśród nich ofiary śmiertelne. Oficjalne szacunki mówią o przeszło 40 poszkodowanych, których do placówek medycznych transportowały nie tylko karetki, ale również policja i osoby prywatne.

Kierowca samochodu, określany jako "podejrzana osoba", został zatrzymany. W rękach mundurowych znalazł się również pojazd, który wjechał w tłum.

Szef policji w Waukeshy Dan Thompson przekazał, że motyw działania sprawcy na razie jest nieznany. Póki co nie ustalono, czy był to akt terroryzmu. Wiadomo, że "podejrzaną osobę" powstrzymywać próbował jeden z policjantów, który oddał strzały, ale niestety na niewiele się to zdało.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

USA. Tragiczne obrazki. Ucierpiały m.in. dzieci

Jeden ze świadków przekazał na łamach "Milwaukee Journal Sentinel", że samochód uderzył między innymi w grupę dziewczynek ze szkolnego zespołu tanecznego.

Na ulicy leżały pompony i buty. Musiałem chodzić od jednego zgniecionego ciała do kolejnego, żeby znaleźć moją córkę. Moja żona i dwie córki prawie zostały przejechane - mówił członek miejscowych władz szkolnych Corey Montiho.

Burmistrz Waukeshy Shawn Reilly podkreślał natomiast na konferencji prasowej, że lokalna społeczność "stoi w obliczu horroru i tragedii w dniu, który miał być jej świętem".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić