Koszmarna plaga dotarła do Polski. "W ogóle sobie nie radzę"

39

Mieszkańcy nadmorskiego Świnoujścia przeżywają prawdziwy koszmar. Choć lato się kończy, to są bezlitośnie atakowani przez komary. To jest prawdziwa inwazja!

Koszmarna plaga dotarła do Polski. "W ogóle sobie nie radzę"
Komar (Pixabay)

O tym, że do Świnoujścia dotarła plaga komarów, donosi Radio Szczecin. Do rozgłośni zgłosili się słuchacze, którzy są już po prostu zmęczeni tą sytuacją.

Relacjonują, że w mieście pojawiło się mnóstwo uporczywych owadów. Nie są w stanie ich zwalczyć, a co najgorsze, komary są jeszcze bardziej agresywne niż w wakacje.

Odstraszamy sprayami różnymi. Teraz bardziej gryzą niż wcześniej. Taki atak był chyba wcześniej z półtora miesiąca temu, też strasznie gryzły - powiedziała Radiu Szczecin jedna z mieszkanek Świnoujścia.

Na problem skarży się też inna ze świnoujścianek. - Tragicznie, bo wszędzie gryzą, ciężko jest, ale co zrobimy? Jak lato się kończy, to na pewno nie będzie odkomarzania. W ogóle sobie nie radzę, siedzę i jestem obgryzana - podkreśliła.

Plaga komarów w Świnoujściu. Prezydent miasta zabrał głos

Do problematycznej sytuacji odniósł się prezydent Świnoujścia Jarosław Jaz. Zaznacza, że rzeczywiście komarów w mieście jest bardzo dużo.

Jesteśmy przygotowani, cały czas działamy, cały czas prowadzimy odymiania - mówi włodarz Świnoujścia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić