Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Kryzys na granicy. "Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni"

726
Podziel się:

W programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski wyznał, że Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni, jeśli doszłoby do eskalacji konfliktu na granicy polsko-białoruskiej.

Kryzys na granicy. "Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni"
Łukaszenka zamierza w określonych warunkach użyć broni? (Getty Images, Getty Images)

Te informacje przekazał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu. Podczas programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" padły słowa, które niejednemu widzowi i słuchaczowi zmroziły krew w żyłach.

Piętnaście minut przed programem zadzwonił do mnie ambasador Paweł Łatuszka [były ambasador Białorusi w Polsce - przyp. red.], który powiedział, że posiada pewną wiedzę, że Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni w sytuacji, kiedy na granicy białoruskiej mogłyby nastąpić sprawy zbyt mocno eskalowane - powiedział Piotr Zgorzelski.

Paweł Łatuszka dodał, że Łukaszenka dzisiaj wprost "modli się, by polska straż graniczna przepuściła jakiegoś człowieka". Według jego informacji taki incydent byłby początkiem poważnego konfliktu.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej coraz bardziej niebezpieczna. Jest oświadczenie komisarz UE

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta i budzi zainteresowanie UE. Głos w tej sprawie zabrała już m.in. komisarz ds. migracji Ylva Johansson, która stwierdziła wprost, że imigranci, którzy koczują obecnie w obozach na granicy, to część planu agresji wymierzonej w UE w wykonaniu Łukaszenki.

Obszar pomiędzy granicami Polski i Białorusi nie jest kwestią migracji, ale częścią agresji Łukaszenki na Polskę, Litwę i Łotwę - to w celu destabilizacji Unii Europejskiej - czytamy na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(726)
Zbyszek
2 miesiące temu
Czy w ONZ są ślepi i same matołki? Łukaszenko kasuje forsę i wypycha ludzi za granicę a te b arany z ONZ czepiają się drugiej strony.
Edward z rodz...
8 miesięcy temu
tutaj widac jakie to wszystko niedorosniete. Gda o walkach ,obronie ,nie damy sie a jak by tal kilka armat wystrzelilo w ten las - to beda spier........ jak kaczki przed mysliwym. Dajmy sobie spokoj z glupota a rozmawiajmy z Bialorusia. To sa tez ludzie. Po to jest dyplomacja aby nie spala i nie patrzyla na kaczynskiego - ale dogadywala sie i znajdowala wspolne dzialania na rzecz pokoju a co u nas ????? Nie moga dogadac sie z soba sami polacy - panowie - z kim do ludu - czym wy wojowach chcenie. Z potęga Rosji ? Klepnijcie sie w te ......... .......a najlepiej siekierką lub mlotem.To nie obraza wojsk(to mlodzi niedoswiadczeni zolnierze) Co oni w tych bagnach zrobia. Gdyby tam stala Armia z USA z swoja bronia,wyposazeniem i ............................... o ani jeden zolnierz z Bialorusi by sie im na oczy nie pokazal.
Obydwaj
8 miesięcy temu
sklerotycy staną kiedyś przed trybunałem w Hadze za zbrodnie przeciw ludzkości. To pewne. Działają wspólnie i w porozumieniu. Obydwom się pod tyłkami pali i perspektywa kryminału do końca zas..nych dni spędza im sen z oczu.
zbyszko z bog...
8 miesięcy temu
co do beżowych, ustawić działka wodne na granicy zasilane krwią śwńską i po sprawie
gość
9 miesięcy temu
Dlaczego tej naszej demokracji nie pozwala wprowadzić na Białoruś Łukaszenko .Skoro jest tak kolorowo fajnie na pewno by się zgodził on i reszta społeczeństwa .
On89
10 miesięcy temu
Nikt z naszej dyplomacji nie może wprost poprosić Łukaszenke o nie dostarczanie imigrantów pod polską granicę. Zanim się da dogadać ale tylko twarzą w twarz przy wódce
wdzivny
10 miesięcy temu
Ale dzięki temu wybory Lukaszenki i protesty z tym związane poszły w cień.
Tak
10 miesięcy temu
Musimy bronić granic Polski i Unii. Koniec kropka
Robert
10 miesięcy temu
Każdy młody Polak ma albo znajomych albo rodzinę za granicą, niech stare pryki się martwią-elektorat w końcu
jan2
10 miesięcy temu
Ci którzy dopuścili się niszczenia zasieków granicznych powinni ponieść bardzo surową karę , gdyż stworzyli poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa .
Cinek
10 miesięcy temu
Komuniści polscy są temu winni
Adam N 1973
10 miesięcy temu
Tego Kramka który zorganizował próbę niszczenia ogrodzenia na granicy, należy wsadzić do więzienia na wiele lat za wrogą działalność wobec narodu i państwa polskiego
nieprofesjona...
10 miesięcy temu
Durnoty i brak profesjonalizmu. Informacja, dość sensacyjna i nieadekwatna do tego co się faktycznie dzieje na granicy, bez sprawdzenia i porozumienia się z rządem podaje ją w TV osoba dość wysoko stojąca we władzach.
Olcyz
10 miesięcy temu
I na co polskim władzom było drzeć mordy o demokracji na Białorusi!??? Nikt, z żadnego państwa tak się tym nie przejmował jak nasze! Teraz mamy to, że ściągneło nam na głowy konflikt! Łukaszenka nie da sobie dmuchać w kaszę! On ma za sobą mocne zaplecze! Pretensje że 30km od polskiej granicy wojska rakietowe!????? A co o tzw. flance wschodniej pod nosem Rosjan z obwodu kaliningradzkiego!??? Dziwne????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić