Ks. Andrzej Dymer nie żyje. Miał wykorzystywać seksualnie nieletnich

180
Podziel się:

Nie żyje ksiądz Andrzej Dymer. Duchowny był w ostatnim czasie oskarżany o molestowanie seksualne nieletnich w latach 90. W czwartek odwołano go z funkcji dyrektora Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Ks. Andrzej Dymer nie żyje. Miał wykorzystywać seksualnie nieletnich
Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje (PAP)

Informację o śmierci ks. Andrzeja Dymera potwierdziła Katolicka Agencja Informacyjna w kurii szczecińsko-kamieńskiej. Ten duchowny w czwartek został odwołany ze stanowiska dyrektora Instytutu Medycznego imienia Jana Pawła II w Szczecinie.

Niedawno TVN24 wypuścił reportaż, w którym opisano przypadki molestowania dzieci w latach 90. przez ks. Dymera. Prowadził on wówczas ognisko św. brata Alberta w Szczecinie.

Ks. Dymer został skazany przez kościelny trybunał

W 2008 roku ksiądz Andrzej Dymer został skazany przez kościelny trybunał za przestępstwa seksualne. Miał się ich dopuszczać na swoich wychowankach.

Duchowny nie zgadzał się z tym wyrokiem. Złożył apelację, która do teraz nie została rozpatrzona. 31 grudnia 2017 roku w sądzie archidiecezji gdańskiej ruszył proces drugiej instancji w jego sprawie. Wyrok nie zapadł do dziś...

Uważam, że niesłychana przewlekłość kościelnych procedur w sprawie ks. Andrzeja Dymera oraz brak odpowiedniego traktowania osób skrzywdzonych na wielu etapach tego postępowania, nie mają żadnego usprawiedliwienia - pisał na jego temat abp. Wojciech Polak.

Ksiądz Andrzej Dymer od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne. Zmarł w wieku 58 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić