Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Ksiądz do strajkujących katolików: "Nie przystępujcie do komunii"

223

Ksiądz Janusz Chyła to proboszcz parafii w Chojnicach, znany ze swojej działalności w mediach społecznościowych. Tym razem postanowił zabrać głos w sprawie Strajku Kobiet. Jego zdaniem osoby popierające protesty nie mogą przystępować do komunii.

Ksiądz do strajkujących katolików: "Nie przystępujcie do komunii"
"Nie przystępujcie do komunii". Ksiądz potępia strajkujących katolików (Twitter)

Ksiądz Janusz Chyła, proboszcz z Chojnic, często udziela się na Twitterze i ma coraz większe grono fanów. Obserwuje go już prawie 30 tys. użytkowników. W swoich ostatnich wpisach często skupia się na temacie aborcji, strajków, które mają miejsce na terenie całego kraju oraz ostatnich kontrowersjach dziejących się wokół Kościoła.

Tym razem dodał wpis dotyczący katolików, którzy popierają Strajk Kobiet. Ksiądz podkreślił, że muszą zmienić swoje zdanie w kwestii aborcji i podążać za naukami Kościoła.

Wzywam wszystkich katolików, którzy poprali (także w internecie) hasła #StrajkKobiet do uznania nauczania Kościoła w kwestii ochrony ludzkiego życia. Proszę Was, abyście nie przystępowali do Komunii Świętej zanim to się stanie.
Zobacz także: Zobacz też: Rodzinna miejscowość murem za Dziwiszem. Bratanek kardynała przerwał milczenie

Wpis wywołał wiele kontrowersji. Pojawiło się pod nim tysiące komentarzy, a w których użytkownicy Twittera krytykowali księdza.

Jasne, ale pedofile mogą przyjmować komunie, a nawet odprawiać msze
Wzywam wszystkich księży pedofilów oraz tych którzy ich chronią o zaprzestanie sprawowania sakramentów.
Wzywam wszystkich katolików do nieprzystępowania do komunii dopóki nie będą pewni, czy ksiądz, który jej udziela nie krzywdził polskich dzieci lub nie ukrywał innego zwyrodnialca
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić