aktualizacja 

Ksiądz o Żydach. Podał przykład pewnej znanej rodziny

4

Ksiądz Sebastian Picur to popularny duchowny, który prowadzi własny kanał ewangelizacyjny na TikToku. Kapłan nie boi się trudnych, czasem nawet kontrowersyjnych tematów. Zawsze stara się rzetelnie odpowiadać na pytania obserwujących go fanów. Teraz podzielił się swoją opinią na temat Żydów. Zdecydował się też przytoczyć jeden przykład.

Ksiądz o Żydach. Podał przykład pewnej znanej rodziny
Ksiądz mówi wprost, co sądzi o Żydach. Źródło zdjęcia: Pixabay (rliessum). (TikTok)

Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych księży tiktokerów. Jego kanał na tej chińskiej aplikacji obserwuje już 663 tysiące widzów. To tutaj kapłan wskazuje, jak odważnie kroczyć za Jezusem. Każdego dnia o godz. 21 prowadzi wejście na żywo (live), a o godz. 21:30 odmawia z widzami różaniec.

Duchowny posługuje na co dzień w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (woj. podkarpackie), gdzie pełni rolę wikariusza.

Ksiądz z TikToka o Żydach. Podał przykład jednej rodziny

Teraz do kapłana zgłosił się pewien internauta. Miał istotne pytanie. "Co ksiądz myśli o Żydach?" - dociekał. Duchowny szybko nagrał nowy filmik, w którym wyjaśnił swój stosunek do Żydów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zbrodnie wojenne Rosji. Ks. Kobyliński: Kara powinna spotkać twórców tej wojny
Każdemu człowiekowi bez względu na wyznanie należy się szacunek i pomoc - wyjaśnił stanowczo ksiądz Sebastian Picur.
Przykładem pomocy i oddania życia za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej jest rodzina Ulmów z Markowej, która będzie beatyfikowana 10.09.2023 roku - dodał.

Użytkownicy TikToka z chęcią komentowali nagranie duchownego. "Piękne słowa. Uważam tak samo" - wyznała jedna z kobiet.

Pamiętam tę historię, w telewizji Trwam oglądałam reportaż. Pan Jezus też był Żydem, a wszyscy w niego wierzą - napisała następna z internautek.
Ma ksiądz rację. Trzeba szanować człowieka, a nie jego wiarę, czasem katolik dla katolika jest katem. Szczęść Boże - dodała kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić