Ksiądz ostro o rozwodach. Jego wpis na Twitterze wywołał kontrowersje

290

Nie milkną echa wokół wpisu, który zamieścił na Twitterze ksiądz Roman Kneblewski. Duchowny poruszył w nim tematykę małżeństwa i przedstawił swoje stanowisko na temat rozwodów. Publikacja kapłana wywołała dyskusje wśród internautów.

Ksiądz ostro o rozwodach. Jego wpis na Twitterze wywołał kontrowersje
Ksiądz nie był pobłażliwy dla rozwodników (Facebook, Twitter)

Ksiądz Roman Kneblewski często publicznie wygłasza kontrowersyjne myśli. Kapłan niejednokrotnie oburzał internautów swoimi poglądami na rozmaite tematy. Pod koniec 2021 roku diecezja bydgoska odcięła się od poglądów i postawy duchownego. Ponadto zapowiedziała, że nie zamierza brać odpowiedzialności za skutki publikacji w mediach społecznościowych.

Pomimo wywoływania kontrowersji duchowny nie przestaje być aktywny w mediach społecznościowych. Zarówno na Twitterze, jak i Facebooku regularnie pojawiają się jego wpisy o bardzo ostrej narracji. Niedawno kapłan postanowił poruszyć temat małżeństw i rozwodów. Również i w tej sprawie jego stanowisko miało bardzo ostry charakter.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek na "krótkiej liście" prezesa. "Człowiek wybitny"

Ksiądz Roman Kneblewski wysunął kontrowersyjne wnioski. Stwierdził, że "Chrystus nie toleruje rozwodów". Ponadto dodał, że rozwodem atakuje się Boga. Jakby tego było mało, to kapłan przedstawił również swoje stanowisko na temat związków pozamałżeńskich. Jego zdaniem tego typu relacje są często udane, gdyż wspiera je sam diabeł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wpisy księdza Romana Kneblewskiego mają swoich zwolenników, jednak zdecydowana większość komentujących ma zupełnie odmienne zdanie. Widać to było również w przypadku wpisu na temat małżeństw i rozwodów. Internauci zarzucili autorowi, że wiedza księży dotycząca związków jest ich zdaniem zbyt mała, aby mogli się wypowiadać. Inni wytknęli duchownemu paradoksalność jego stanowiska.

Ale na serio - co księża widza o małżeństwie? Czy wiedza z konfesjonału, to jest życie? - zapytał internauta.
No i to jest rozsądne podejście! Udany związek niesakramentalny? Do piekła! Toksyczne małżeństwo? Uff, super, diabeł tego nie lubi. Może mąż bije, ale jest po bożemu. Po tym, co tu czytam, wizja piekła wydaje mi się bliższa niż kiedykolwiek. Pogratulować udanej ewangelizacji - napisał komentujący.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić