aktualizacja 

Ksiądz szkaluje WOŚP kolejnym wpisem. "Nic nie rozumiesz zły człowieku"

941

Ksiądz Roman Kneblewski nie przestaje atakować Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po porównaniu kultowej akcji dobroczynnej do zbiórki pieniędzy z czasów III Rzeszy na twitterowym koncie kapłana pojawił się kolejny skandaliczny wpis. Internauci nie kryją oburzenia.

Ksiądz szkaluje WOŚP kolejnym wpisem. "Nic nie rozumiesz zły człowieku"
Ks. Kneblewski znowu zaatakował WOŚP (PAP, YouTube)

Ksiądz Roman Kneblewski dał się poznać jako skrajny przeciwnik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu ostatniego, niedzielnego finału akcji, duchowny zamieścił wpis, który został zgłoszony do prokuratury przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Post stanowił porównanie młodych wolontariuszy WOŚP do nazistowskiej młodzieży z czasów III Rzeszy i zawierał fotografię dziewczynek z Hitlerjugend, które zbierały środki na Pomoc Zimową. Akcja Hitlera tworzyła pozory działań charytatywnych. Na księdza wylała się fala krytyki, o czym już pisaliśmy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomimo nieprzychylnych komentarzy duchowny opublikował jeszcze jeden obraźliwy wpis. Po raz kolejny zaatakował Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy. Tym razem zamieścił na Twitterze grafikę, na której odniósł się do protestujących przeciwko zakazowi aborcji. Stwierdził, że jest to "lewacka logika i konsekwencja".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrowersyjny wpis księdza zasmucił i bardzo zdenerwował internautów. Emocje rodzi m.in. fakt, że kapłan poważył się na nowy post, pomimo krytyki, jak spadła na niego za poprzednią publikację. Niektórzy wytknęli duchownemu, że to właśnie przez tego typu osoby wierni odwracają się od Kościoła. Zwrócono również Kneblewskiemu uwagę, że na grafice przedstawiono błędne rozumowanie.

Właśnie tacy jak ty spowodowali, że nie ma ludzi w Kościele - stwierdziła internautka.
Według tej logiki to ksiądz Kneblewski zabił wszystkie dzieci, którym w ciągu swojego życia nie oddał nerki - napisała komentująca.
Nic nie rozumiesz zły człowieku. Absolutnie nic - podsumowała internautka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nazwał polityka PO "cynglem". Odpowiedział na zarzuty

Ksiądz skandalista

Ksiądz Roman Kneblewski często publicznie wygłasza kontrowersyjne myśli. Kapłan niejednokrotnie oburzał internautów swoimi poglądami na rozmaite tematy. Pod koniec 2021 roku diecezja bydgoska odcięła się od poglądów i postawy duchownego. Ponadto zapowiedziała, że nie zamierza brać odpowiedzialności za skutki publikacji w mediach społecznościowych.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić