Ksiądz z Elbląga znów to zrobił dla WOŚP. Wspaniały gest

30

Ksiądz Kazimierz Klaban z kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny przekazał ofiarę z mszy na WOŚP. Nie jest to zaskoczeniem, bo na taki gest decyduje się od kilku lat. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ksiądz z Elbląga znów to zrobił dla WOŚP. Wspaniały gest
Ksiądz Kazimierz Klaban przekazał tacę na rzecz WOŚP (Facebook, WOŚP Elbląg)

Proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu Kazimierz Klaban od pięciu lat przekazuje tacę na rzecz WOŚP. Podczas niedzielnej mszy ponownie wrzucił pieniądze do puszki wolontariuszki.

WOŚP docenia za sprawą osobistych doświadczeń. Sam korzystał ze sprzętu z charakterystycznymi serduszkami. - W 2017 r. przyjechałem na mszę, przygotowywałem Eucharystię i nagle runąłem na środku kościoła. Nic nie pamiętam, na szczęście ludzie czekali już w ławkach na mszę - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Kiedy leżałem na OIOM-ie, wszędzie widziałem serduszka WOŚP. Nie powiem, że to był pierwszy widok, kiedy otworzyłem oczy, ale szybko zdałem sobie sprawę, że są prawie wszędzie - tu serduszko, tam serduszko… Na łóżkach, maszynach, aparaturze… - dodał.

WOŚP. Internauci zachwyceni. "Szanuję księdza za odwagę"

Pomysł przekazywania tacy na rzecz WOŚP ksiądz Klaban konsultował z radą parafialną. Uznała ona, że do świetny gest. Podobne zdanie mają internauci.

"Szanuje księdza za odwagę i ładny gest na szlachetny cel", "Brawo, oby wszyscy księża tacy byli", "Wspaniały gest i człowiek", "Cudowny człowiek!", "Szacunek dla tego księdza", "To jest człowiek o wielkim sercu i prawdziwy kapłan z powołania" - czytamy na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić