Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Ksiądz zdziwił się na widok kielicha. "Nie wiem, co myśleć"

60
Podziel się:

Ks. Mateusz Włosek nie ukrywał swojego zdziwienia po odprawieniu mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Duchowny zwrócił uwagę na nietypowy kielich, który tam zobaczył.

Ksiądz zdziwił się na widok kielicha. "Nie wiem, co myśleć"
Ksiądz pokazał nietypowy kielich (Twitter)

Ksiądz Mateusz Włosek z Katowic odwiedził w weekend Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 22 maja wikariusz parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach odprawiał tam mszę. Podczas eucharystii zwrócił uwagę na kielich, który jest używany przez tamtejszą parafię. Duchowny był na tyle zdziwiony, że zamieścił fotografię naczynia na Twitterze.

Kielich nawiązywał do patrona krakowskiego sanktuarium. Wizerunek Jana Pawła II nie został jednak przemycony na naczynie w symboliczny sposób. Figurka papieża Polaka została wykorzystana jako szyjka kielicha. Na głowie miniatury osadzono misę, do której księża mogą wlać wino. Nietypowy przedmiot wzbudził zdziwienie u księdza Mateusza, który miał okazję zobaczyć go 22 maja po raz pierwszy w życiu.

Ks. Włoskowi chyba nie do końca spodobała się wizja artystyczna autora kielicha. Duchowny stwierdził, że "nie wie, co o nim sądzić". Niektórzy komentujący wpis duchownego przyznali, że naczynie wygląda nieco komicznie. Jeden z internautów zażartował nawet pytaniem, czy kielich ma wbudowaną pozytywkę.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Git
miesiąc temu
Lepiej jak by zamiast JP2 zamocowano tam złote dildo
gość
miesiąc temu
BAŁWOCHWALSTWO chyba także jest grzechem? Koszmar...
Iwona 🇵🇱
miesiąc temu
W kościołach wystawiają relikwie. Świętych. Adorują, modlą się. Ludzie są pod wrażeniem, ślepo wierzą, że relikwy mogą ich uzdrowić. Zakony nie pozwalają zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia jak za Hitlera. W tych relikwiach z zajdują się prawdziwe cząstki ciał ludzkich. Ze mnie też chcą zrobić , świętą..taka Faustyna lub Łucja będzie, wisienka na torcie, kto wyłuskał te elementy ciał ludzkich? Kuba rozpruwacz czy kto
abc
miesiąc temu
toż to święty przedmiot nowy - Jan Paweł Kielichowy
Maki
miesiąc temu
Udało się wyjść trzeźwym z tych piwnic czarowników ?
Jeremiasza 31...
miesiąc temu
21 Postaw sobie kamienie milowe, ustawiaj drogowskazy, zwróć uwagę na gościniec, na drogę, którą wychodziłaś. Powróć, Dziewico-Izraelu, powróć do tych twoich miast! 22 Dokądże będziesz chwiejna, Córko buntownicza? Pan bowiem stworzył nową rzecz na ziemi: niewiasta zatroszczy się o męża”.
???
miesiąc temu
I co bożek twitter odpowiedział?
Katolik
miesiąc temu
Kapłanie, takie sprawy konsultuje się z Bogiem, nie z twitterem
Logiczny
miesiąc temu
Mnie to bardziej dziwi, że niby rozumni ludzie są niewolnikami smartfonów i jakiś twitterów,
trynkiewicz
miesiąc temu
A jak tam ich lubię. Nawet nie wyobrażacie sobie co razem robiliśmy, ile mieliśmy wspólnego z braciszkami... Nasze długie dysputy w konfesjonale... Z wypiekami na twarzy słuchali, odpuszczali... Te drżące ręce, wypieki, suche usta....
Nikt6
miesiąc temu
Posiadłości za miliony, jeszcze droższe kościoły, szaty, utrzymanie i inne fanaberie kościoła - zakłamane pasożyty. Co w zamian potrzebne chorym, dzieciom itd teraz na ziemi Ich nie interesuje, no poza dziećmi oczywiście. Tylko kasa kasa kasa od zapatrzonych w Nich ludzi. Obudźcie się !!!
sztu
miesiąc temu
mnie coraz bardziej dziwi zajmowanie się takimi rzeczami przez redakcję o2 podczas gdy przemilczane są mega ważne sprawy: agendy WHO dotyczące pandemii, planowanie nowej epidemii jesienią pt. małpia ospa, albo przegłosowanie przez Parlament Europejski dyrektywy umożliwiającej obowiązkowe inwigilowanie treści maili, przesyłanych zdjęć itp z poczty elektronicznej bez zgody użytkownika! (pomimo RODO!)
wtorek
miesiąc temu
polecam książkę pt. psychologia jako religia (Paul C. Vitz)
57574
miesiąc temu
czy wiecie, że Parlament Europejski przegłosował to, że nasze maile i co wysyłamy i zamieszamy będzie dokładnie czytane i sprawdzane pomimo RODO? czemu o tym wp nic nie pisze?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić