Ksiądz zdziwił się na widok kielicha. "Nie wiem, co myśleć"

87
Podziel się:

Ks. Mateusz Włosek nie ukrywał swojego zdziwienia po odprawieniu mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Duchowny zwrócił uwagę na nietypowy kielich, który tam zobaczył.

Ksiądz zdziwił się na widok kielicha. "Nie wiem, co myśleć"
Ksiądz pokazał nietypowy kielich (Twitter)

Ksiądz Mateusz Włosek z Katowic odwiedził w weekend Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 22 maja wikariusz parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach odprawiał tam mszę. Podczas eucharystii zwrócił uwagę na kielich, który jest używany przez tamtejszą parafię. Duchowny był na tyle zdziwiony, że zamieścił fotografię naczynia na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kielich nawiązywał do patrona krakowskiego sanktuarium. Wizerunek Jana Pawła II nie został jednak przemycony na naczynie w symboliczny sposób. Figurka papieża Polaka została wykorzystana jako szyjka kielicha. Na głowie miniatury osadzono misę, do której księża mogą wlać wino. Nietypowy przedmiot wzbudził zdziwienie u księdza Mateusza, który miał okazję zobaczyć go 22 maja po raz pierwszy w życiu.

Ks. Włoskowi chyba nie do końca spodobała się wizja artystyczna autora kielicha. Duchowny stwierdził, że "nie wie, co o nim sądzić". Niektórzy komentujący wpis duchownego przyznali, że naczynie wygląda nieco komicznie. Jeden z internautów zażartował nawet pytaniem, czy kielich ma wbudowaną pozytywkę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić