Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

"Księgowa Rydzyka" uniewinniona? Tego chce prokuratura

35
Podziel się:

Lidia Kochanowicz-Mańk z zarządu Lux Veritatis usłyszała wyrok skazujący, za uchylanie się od ujawnienia finansów fundacji. Prokuratura złożyła jednak apelację twierdząc, że "księgowa Rydzyka" jest niewinna i zaatakowano ją z powodów politycznych.

"Księgowa Rydzyka" uniewinniona? Tego chce prokuratura
Lidia Kochanowicz-Mańk jest nazywana w mediach "księgową" Rydzyka. (YouTube, Radio Maryja)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu apelację od wyroku Lidii Kochanowicz-Mańk. "Księgowa Rydzyka" została wcześniej skazana na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok za nieujawnienie informacji publiczne na temat finansów fundacji Lux Veritatis.

Prokuratura chce uniewinnienia

Jak informuje Onet, prokuratura nie była żadną z dwóch stron, ale uczestniczyła w procesie jako tzw. trzecia strona. To dzięki temu mogła złożyć apelację.

Prokuratura zakwestionowała wydany wyrok, wskazując, że Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, nie będąc pokrzywdzonym, nie jest podmiotem uprawnionym do wniesienia aktu oskarżenia. Tym samym należy uznać, że proces w sprawie był niedopuszczalny, zaś postępowanie winno być umorzone przed rozpoczęciem przewodu sądowego — argumentuje Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Rzeczniczka przekazała, że jest także drugi powód. Zdaniem prokuratury wszystko wskazuje na to, że Lidia Kochanowicz-Mańk nie chciała nie udzielić informacji. To ma wskazywać na jej niewinność.

Szymon Osowski, prezes Watchdoga w rozmowie z Onetem powiedział, że spodziewa się apelacji. Organizacja zajmuje się walką o prawo do informacji publicznej. Wcześniej starała się o to, aby Tadeusz Rydzyk publicznie przedstawił stan swojego majątku oraz finanse fundacji Lux Veritatis.

24 marca warszawski sąd uniewinnił ojca Tadeusza Rydzyka. Skazał jednak Lidię Kochanowicz-Mańk, która odpowiada za finanse fundacji. Z wyrokiem się nie zgadza, podobnie jak Tadeusz Rydzyk, który uznał cały proces za "sprawę polityczną".

Zobacz także: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
._.
miesiąc temu
Przychodzi Ziobro do sklepu monopolowego a tam tylko same ''Wina Tuska''.
observer
miesiąc temu
Przez Ziobrę licznik TSUE nabija 1 000 000 euro kary dziennie.
observer
miesiąc temu
Im dłużej Kaczyński jest u władzy, tym więcej publicznych pieniędzy jego giermkowie są w stanie wyeksportować do kieszeni środowisk związanych z prawicą. Dla niego to też osobiste bezpieczeństwo, bo jest pewien, że dzisiejsza opozycja go wsadzi za kratki. Dla niego przegrana w wyborach jawi się jako katastrofa. Moim zdaniem, im sondaże będą dla nich gorsze, tym mniejsza będzie chęć do jakichś nerwowych ruchów
observer
miesiąc temu
Żeby sprawdzić ile prawa i sprawiedliwości jest w PIS trzeba sobie kupić lupę.
media
miesiąc temu
Rydzyk ma nadajniki na Uralu.
TUI
miesiąc temu
Biuro Turystyczne TUI organizuje dla polskich katolików pielgrzymki do Dominikany śladami Arcybiskupa Wesołowskiego i księdza Gila.
Kulson
miesiąc temu
Aż 2 obecnych ministrów miało siedzieć, ale Adrian ułaskawił.
bezprawie+
miesiąc temu
Sekretny majątek Julii Przyłębskiej i pięciu sędziów TK. Decyzja wzbudza wątpliwości Oświadczenia majątkowe sędziów TK miały być jawne, bez wyjątków. Tymczasem deklaracje Julii Przyłębskiej i pięciu członków trybunału w tym Pawłowicz zostały utajnione, a ustawa o TK nie przewiduje takiej możliwości –
bezprawie+
miesiąc temu
PIS olewa konstytucje, wyroki sądowe i raporty NIK.
Jac
miesiąc temu
Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
Goy
miesiąc temu
Cały czas ten atak na kościół
Hehehe
miesiąc temu
Teraz Wolska wypłaci jej sowite odszkodowanie za straty moralne i obrazę uczuć religijnych. Hehehe. Klechistan. Rzygać się chce.
Seroko
miesiąc temu
Nie piszcie prokuratura tylko konkretnie nazwiska prokuratorów, żeby móc później ich wsadzić do więzienia!
Tak nie można
miesiąc temu
To jak by Maryję skazali okropieństwo naród katolicki w zalobie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić