Kukiz popłynął przed komisją śledczą. Padły słowa o ojcu chrzestnym

440

Przepytywany przez komisję śledczą w sprawie wyborów kopertowych Paweł Kukiz nie gryzł się w język. Między posłem a przesłuchującą go Magdaleną Filiks doszło do słownej przepychanki i personalnych wycieczek. Nagle poseł wypowiedział te słowa.

Kukiz popłynął przed komisją śledczą. Padły słowa o ojcu chrzestnym
Paweł Kukiz stanął przed komisją śledczą (AKPA, AKPA)

W poniedziałek, 4 marca przed komisją do spraw wyborów kopertowych zeznawał Paweł Kukiz, a przesłuchująca go Magdalena Filiks odniosła się do jego głośnego wpisu w mediach społecznościowych z 2020 roku

To w nim założyciel partii Kukiz15 otwarcie oskarżał PiS o korupcję w sprawie organizacji wyborów w trakcie pandemii.

Posłuchajcie proszę opartej na faktach z ostatnich dni krótkiej opowieści o żenującej, zmasowanej i panicznej PiS-owskiej akcji korupcyjno-politycznej: Jarosław Kaczyński uparł się, żeby za wszelką cenę, nawet niezgodnie z prawem, bezpieczeństwem publicznym i zdrowym rozsądkiem, zrobić wybory prezydenckie w maju. I wysyła swoje popychadła, by korumpowały, kupowały albo zastraszały posłów - napisał wówczas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pegasus używany w Polsce. „Wracają metody z czasów PRL”

Do tych słów odniosła się przesłuchująca Kukiza posłanka. "Napisał pan, że PiS stosuje gangsterskie zagrywki"- zaczęła swoją wypowiedź, ale wzburzony Kukiz wszedł jej w słowo, wyciągając znany w politycznej retoryce ostatnich lat argument:

Dokładnie tak, jak Platforma Obywatelska - ripostował.

Dalej Kukiz przekonywał, że polski ustrój przypomina... strukturę mafijną.

Dla mnie gangsterski jest ten ustrój. Na czele gangsterów stoi ojciec chrzestny, na tym jest symbolicznie oparty ustrój w Polsce. W tym kontekście mówię, że jeśli na najwyższym szczeblu, podjęto decyzję o wyborach kopertowych, to wysłannicy jeżdżą i przekonują - powiedział.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić