Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Kukiz prawie eksplodował. "Weź miotłę i posprzątaj, frajerze"

212
Podziel się

Paweł Kukiz w porannej rozmowie z RMF FM zwrócił się do opozycji chcącej odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek, sugerując wspólne złożenie wniosku o referendum "w sprawach światopoglądowych". Polityk opowiedział także o szczegółach reasumpcji głosowania w sejmie. - Chodziło o obalenie rządu, a nie żadne przerwy - powiedział.

Kukiz prawie eksplodował. "Weź miotłę i posprzątaj, frajerze"
Paweł Kukiz nie kryje emocji po głosowaniu ws. "lex TVN". (Facebook)
bEKfWsqJ

W środę poseł Paweł Kukiz był gościem porannego programu radia RMF FM. Polityk zapewniał m.in., że jego celem nie jest otrzymanie posad w rządzie czy spółkach skarbu państwa. Stwierdził natomiast, że doszedł do porozumienia z PiS-em "co do głosowania w sprawie Polskiego Ładu i spraw personalnych".

Paweł Kukiz zwraca się do opozycji ws. odwołania Witek

Kukiz odniósł się także do głosów opozycji w sprawie odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Zasugerował wspólne złożenie wniosku o referendum w "sprawach światopoglądowych", zwracając się w szczególności do Donalda Tuska.

bEKfWsqL
Jeżeli ta rozwrzeszczana, hejtująca mnie opozycja ma na myśli dobro Polski, to możemy razem złożyć wniosek o referendum w sprawach światopoglądowych, w sprawie związków partnerskich czy religii w szkołach. Jeśli marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie mrozić sprawę referendum, to możemy wtedy porozmawiać o jej odwołaniu - powiedział Kukiz.

Paweł Kukiz o głosowaniu ws. "lex TVN"

Podczas rozmowy lider Kukiz'15 został zapytany o sierpniowe głosowanie dotyczące tzw. lex TVN. Kukiz i jego posłowie zagłosowali wówczas za odroczeniem obrad do września, potem jednak w ramach zarządzonej przez marszałek Witek reasumpcji razem z posłami Prawa i Sprawiedliwości odrzucili wniosek o przerwę.

bEKfWsqR
Tak naprawdę chodziło o obalenie rządu, a nie żadne przerwy. Głosowanie prowadził poseł Sachajko, źle spojrzałem. Nacisnąłem guzik, tak jak on nacisnął. Nie słyszałem, o co dokładnie chodzi. Zorientowałem się, że źle zagłosowałem. PiS powiedział, że może to odkręcić, to powiedziałem: to odkręćcie. Nie wiem, czy to jest zgodne z regulaminem. Jeśli przez to głosowanie miały upaść moje projekty ustaw, to trzeba było zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić – powiedział polityk.

Zdenerwowany Kukiz: "Polityka do dla mnie katorga"

Rozmowa w RMF FM nie przebiegała w spokojnej atmosferze. Kukiz zarzucał przeprowadzającemu wywiad Robertowi Mazurkowi, że "wmawia ludziom", że Kukiz kłamie. Polityk był wyraźnie zdenerwowany.

bEKfWsqS

– Jak dla pana to jest mało, to idź pan i zmień ten ustrój, tak żeby było dobrze – powiedział lider Kukiz'15 w odpowiedzi na pytania o jego projekt ustawy antykorupcyjnej.

Proszę mi wierzyć, ustawa antykorupcyjna to jest zawsze, mały, bo mały, ale krok to ograniczania złodziejstwa, bandytki politycznej. Potraficie to zrobić lepiej, to idźcie i zróbcie. Myśli pan, że to jest dla mnie frajda? To jest dla mnie katorga. Sprzątam, a ktoś mówi, że nie tak sprzątam. To weź miotłę i posprzątaj, frajerze. Kończmy to – powiedział Kukiz na koniec.
bEKfWsqT
Zobacz także: Ultimatum Kukiza. Jest komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKfWsrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Prawdomówca
miesiąc temu
"Nie płeć głupot, nie podskakuj, sieďź na tyłku i przytakuj." Taka twoja rola względem PIS.
viola
miesiąc temu
lepiej idz śpiewać do tego się nadajesz a politykę zostaw innym
Pupcia
miesiąc temu
Niech już ten muzyk milczy
bEKfWsrn
WujekSAM
miesiąc temu
Każda opozycja to ścierwo. Nieważne jakie partie w niej są bo liczy się tylko chaos, kłótnie i narzekania... Cel opozycji zawsze był i jest aby nie dopuścić żadnych ustaw partii rządzących, nawet kiedy mogą służyć państwu. Opozycja dla zasady stosuje sprzeciw. Było tak zawsze, jest i niestety pewnie będzie.
Elka
miesiąc temu
Oj tam .Wielkie halo !Jak próbuje się wybielić...po prostu jest pomylony.
Bieńkowska
miesiąc temu
Najważniejsze że UE wstrzymała pieniądze dla Polski.
Dżony
miesiąc temu
Paweł jest gość! Nie bierze diety i walczy o dobro Polski,a np.Jakira lub Hartwich oraz pozostali z opozycji? Brak słów!
wap
miesiąc temu
ja wolala bym posprzatc jak z nim konwersacje przeprowadzac,wybor jest bardzo prosty wybieram porzadki i sprzatanie
Pankracy
miesiąc temu
Popieram Pana Kukiza. Opozycja niech się od niego odwali. Do likwidacji TVN , PO , WP , FAKT i Gazeta Wybiórcza.
Nick
miesiąc temu
Kukiz żeby być trzeźwy musi się porządnie napić.
Xxx
miesiąc temu
Ten rząd powinien być już dawno rozgoniony.
guru
miesiąc temu
to, jak się zwracasz do innych, wiele mówi o tobie.
wgm
miesiąc temu
Paweł....nie daj się , jak fikają to z liścia...
bEKfWsrf
nie komunie
miesiąc temu
na tym zdjeciu twarz kukiza wypisz wymaluj jak prezesa w sejmie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić