Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Kukiz prawie eksplodował. "Weź miotłę i posprzątaj, frajerze"

212
Podziel się:

Paweł Kukiz w porannej rozmowie z RMF FM zwrócił się do opozycji chcącej odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek, sugerując wspólne złożenie wniosku o referendum "w sprawach światopoglądowych". Polityk opowiedział także o szczegółach reasumpcji głosowania w sejmie. - Chodziło o obalenie rządu, a nie żadne przerwy - powiedział.

Kukiz prawie eksplodował. "Weź miotłę i posprzątaj, frajerze"
Paweł Kukiz nie kryje emocji po głosowaniu ws. "lex TVN". (Facebook)

W środę poseł Paweł Kukiz był gościem porannego programu radia RMF FM. Polityk zapewniał m.in., że jego celem nie jest otrzymanie posad w rządzie czy spółkach skarbu państwa. Stwierdził natomiast, że doszedł do porozumienia z PiS-em "co do głosowania w sprawie Polskiego Ładu i spraw personalnych".

Paweł Kukiz zwraca się do opozycji ws. odwołania Witek

Kukiz odniósł się także do głosów opozycji w sprawie odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Zasugerował wspólne złożenie wniosku o referendum w "sprawach światopoglądowych", zwracając się w szczególności do Donalda Tuska.

Jeżeli ta rozwrzeszczana, hejtująca mnie opozycja ma na myśli dobro Polski, to możemy razem złożyć wniosek o referendum w sprawach światopoglądowych, w sprawie związków partnerskich czy religii w szkołach. Jeśli marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie mrozić sprawę referendum, to możemy wtedy porozmawiać o jej odwołaniu - powiedział Kukiz.

Paweł Kukiz o głosowaniu ws. "lex TVN"

Podczas rozmowy lider Kukiz'15 został zapytany o sierpniowe głosowanie dotyczące tzw. lex TVN. Kukiz i jego posłowie zagłosowali wówczas za odroczeniem obrad do września, potem jednak w ramach zarządzonej przez marszałek Witek reasumpcji razem z posłami Prawa i Sprawiedliwości odrzucili wniosek o przerwę.

Tak naprawdę chodziło o obalenie rządu, a nie żadne przerwy. Głosowanie prowadził poseł Sachajko, źle spojrzałem. Nacisnąłem guzik, tak jak on nacisnął. Nie słyszałem, o co dokładnie chodzi. Zorientowałem się, że źle zagłosowałem. PiS powiedział, że może to odkręcić, to powiedziałem: to odkręćcie. Nie wiem, czy to jest zgodne z regulaminem. Jeśli przez to głosowanie miały upaść moje projekty ustaw, to trzeba było zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić – powiedział polityk.

Zdenerwowany Kukiz: "Polityka do dla mnie katorga"

Rozmowa w RMF FM nie przebiegała w spokojnej atmosferze. Kukiz zarzucał przeprowadzającemu wywiad Robertowi Mazurkowi, że "wmawia ludziom", że Kukiz kłamie. Polityk był wyraźnie zdenerwowany.

– Jak dla pana to jest mało, to idź pan i zmień ten ustrój, tak żeby było dobrze – powiedział lider Kukiz'15 w odpowiedzi na pytania o jego projekt ustawy antykorupcyjnej.

Proszę mi wierzyć, ustawa antykorupcyjna to jest zawsze, mały, bo mały, ale krok to ograniczania złodziejstwa, bandytki politycznej. Potraficie to zrobić lepiej, to idźcie i zróbcie. Myśli pan, że to jest dla mnie frajda? To jest dla mnie katorga. Sprzątam, a ktoś mówi, że nie tak sprzątam. To weź miotłę i posprzątaj, frajerze. Kończmy to – powiedział Kukiz na koniec.
Zobacz także: Ultimatum Kukiza. Jest komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Prawdomówca
8 miesięcy temu
"Nie płeć głupot, nie podskakuj, sieďź na tyłku i przytakuj." Taka twoja rola względem PIS.
viola
8 miesięcy temu
lepiej idz śpiewać do tego się nadajesz a politykę zostaw innym
Pupcia
8 miesięcy temu
Niech już ten muzyk milczy
WujekSAM
8 miesięcy temu
Każda opozycja to ścierwo. Nieważne jakie partie w niej są bo liczy się tylko chaos, kłótnie i narzekania... Cel opozycji zawsze był i jest aby nie dopuścić żadnych ustaw partii rządzących, nawet kiedy mogą służyć państwu. Opozycja dla zasady stosuje sprzeciw. Było tak zawsze, jest i niestety pewnie będzie.
Elka
8 miesięcy temu
Oj tam .Wielkie halo !Jak próbuje się wybielić...po prostu jest pomylony.
Bieńkowska
8 miesięcy temu
Najważniejsze że UE wstrzymała pieniądze dla Polski.
Dżony
8 miesięcy temu
Paweł jest gość! Nie bierze diety i walczy o dobro Polski,a np.Jakira lub Hartwich oraz pozostali z opozycji? Brak słów!
wap
8 miesięcy temu
ja wolala bym posprzatc jak z nim konwersacje przeprowadzac,wybor jest bardzo prosty wybieram porzadki i sprzatanie
Pankracy
8 miesięcy temu
Popieram Pana Kukiza. Opozycja niech się od niego odwali. Do likwidacji TVN , PO , WP , FAKT i Gazeta Wybiórcza.
Nick
8 miesięcy temu
Kukiz żeby być trzeźwy musi się porządnie napić.
Xxx
8 miesięcy temu
Ten rząd powinien być już dawno rozgoniony.
guru
8 miesięcy temu
to, jak się zwracasz do innych, wiele mówi o tobie.
wgm
8 miesięcy temu
Paweł....nie daj się , jak fikają to z liścia...
nie komunie
8 miesięcy temu
na tym zdjeciu twarz kukiza wypisz wymaluj jak prezesa w sejmie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić