Kuratorium usunęło portret Jana Pawła II. Barbara Nowak nie gryzła się w język

341

Była małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w ostatnim czasie jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Kobieta krytycznie wypowiada się na temat decyzji nowego rządu Donalda Tuska. Teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że z krakowskiego kuratorium zniknął portret św. Jana Pawła II.

Kuratorium usunęło portret Jana Pawła II. Barbara Nowak nie gryzła się w język
Kuratorium usunęło portret Jana Pawła II. Nowak: przeszkadzał w realizacji agendy koalicji 13 grudnia (Platforma X, @Br_Nowak)

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Barbara Nowak, która w piątek (15 grudnia) została odwołana ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty, poinformowała, o pewnym wydarzeniu, do którego doszło w jej byłym miejscy pracy.

Portret Św. Jana Pawła II został usunięty z okna fasady Kuratorium Oświaty w Krakowie - napisała na platformie X (dawniej Twitter) Barbara Nowak.

Jak podkreśliła była małopolska kurator, portret polskiego papieża "był znakiem, że Małopolskie Kuratorium realizuje jego nauczanie w poszanowaniu nauki, godności życia ludzkiego, w umiłowaniu Boga i Ojczyzny".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 21.12

Według Barbary Nowak, portret polskiego świętego musiał zniknąć po przejęciu krakowskiego kuratorium przez nowe władze, ponieważ "przeszkadzał w realizacji agendy koalicji 13 grudnia".

Głos internautów

Wielu internautów zwróciło uwagę Barbarze Nowak, że kuratorium to świecka instytucja.

"Kuratorium nie jest kościołem ani plebanią", "Kuria i kuratorium. Podobne słowa, ale znaczą coś zupełnie innego", "Kuratorium to nie kuria" - czytamy w komentarzach pod postem.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić