Leśnicy spojrzeli na termometr i nie mogli uwierzyć. "Zaskakująca końcówka lutego"

15

Luty dobiega końca i śmiało możemy stwierdzić, że w tym roku obyło się bez podkuwania butów. Mijający miesiąc był ekstremalnie ciepły. Leśnikom z Nadleśnictwa Sobibór trudno było ukryć zdziwienie, gdy spojrzeli na termometr.

Leśnicy spojrzeli na termometr i nie mogli uwierzyć. "Zaskakująca końcówka lutego"
Leśnicy spojrzeli na termometr i nie mogli uwierzyć (Pixabay)

W tym roku luty zaskakuje nas na różne sposoby. Jest nadzwyczaj ciepły, a jednocześnie wyjątkowo pochmurny i mokry. W efekcie stan wód w rzekach w wielu miejscach został przekroczony.

W ostatnich dniach termometry wskazywały rekordowe temperatury. Jest tak ciepło, jak zazwyczaj bywa pod koniec marca lub na początku kwietnia. Odnotowali to również leśnicy z Nadleśnictwa Sobibór. We wtorek, 27 lutego ich termometr wskazał 16 stopni na plusie.

Taka to zaskakująca końcówka lutego – skomentowali leśnicy, zachęcając przy tym internautów do leśnych spacerów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Podróżnik obala mity na temat Egiptu. "Wystarczy wyjść poza turystyczne dzielnice"

Przy okazji pracownicy Nadleśnictwa Sobibór pokazali zdjęcia, które pokazują, że przyroda budzi się do życia. Rośliny zaczynają kwitnąć, a owady budzą się z zimowego snu i wychodzą z zakamarków. Wygląda na to, że wkrótce na łąkach będzie można spotkać pierwsze motyle.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pogoda w marcu 2024 roku. Prognozy długoterminowe

Wielu z nas cieszy się z faktu, że wiosna nie kazała na siebie długo czekać, ale pojawia się też nuta niepewności. Czy zima jeszcze o sobie przypomni?

Według synoptyków z IMGW, początek marca będzie cieplejszy niż zazwyczaj, a przyjemna, wiosenna aura nie opuści nas przynajmniej do połowy miesiąca. Natomiast w drugiej połowie marca, głównie na zachodzie i południu kraju, może nastąpić ochłodzenie.

Jak podaje podaje serwis fanipogody.pl, w pierwszych dniach marca ostra zima może uderzyć na północy Europy, m.in. w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Śnieg będzie padać także w północnej części Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o Polskę, zdaniem synoptyków w marcu opady śniegu nam nie grożą. Znów pojawią się natomiast ulewne deszcze.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić