o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Lex TVN? Jarosław Gowin dosadnie komentuje pomysł PiS

25
Podziel się

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy uderzającej w TVN. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Marek Suski, zaufany człowiek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak na proponowane zmiany zapatruje się szef Porozumienia Jarosław Gowin?

Lex TVN? Jarosław Gowin dosadnie komentuje pomysł PiS
Jarosław Gowin (Getty Images)
bESVmstN

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. W uzasadnieniu czytamy, że ma on na celu przeciwdziałanie przejęciu kontroli nad nadawcami telewizyjnymi przez "dowolne podmioty spoza Unii Europejskiej, w tym podmioty z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa".

O to rozwiązanie zapytany został szef Porozumienia Jarosław Gowin. - Ten projekt nie był z nami konsultowany. Dowiedziałem się o jego istnieniu dziś rano, jadąc na nasze zdalne spotkanie - powiedział na antenie TOK FM.

bESVmstP
Trudno popierać rozwiązanie, które mogłoby być wykorzystane do jakiegokolwiek ograniczania pluralizmu mediów - podkreślił Gowin.

Joachim Brudziński zapewnia. "Nie złożyłby takiej ustawy bez konsultacji"

Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Marek Suski, zaufany człowiek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpływowy europoseł PiS Joachim Brudziński zapewniał, że "nie złożyłby takiej ustawy bez konsultacji czy bez rozmów".

Tak jak niezbywalnym prawem dziennikarzy jest patrzeć władzy na ręce, być krytycznym wobec władzy, to proszę też nie odbierać politykom prawa do tego, czy też obywatelom, może w tym wypadku bardziej niż politykom, aby krytycznie patrzeć na zaangażowanie w ramach sporu politycznego wewnątrz naszego kraju tej czy innej stacji telewizyjnej po tej czy innej stronie sporu politycznego - mówił Brudziński w TVN24.
bESVmstV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVmsuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
sprawiedliwy
4 miesiące temu
Narescie się skonczy nie płacenie podatku w polsce kazdy jebał ten Kraj ile się dało i nie płacił podatków i wyciagał ile sie dało koniec z oszustami i złodziejami nalezy płacic podatki ile sie nalezy i od razu Polska stanie sie krajem krajem normalnym
ANTY
5 miesięcy temu
USA ICH POGONI !!!!!
emerytka
5 miesięcy temu
prezesik to awanturnik,intrygant jego partia to slepi ludzie daja sie manipulowac.wstyt na caly swiat co sie u nas dzieje.
bESVmsur
Max
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze niech ludzie odpoczną od chłamu na dobre to wyjdzie gdyby tutaj rosyjska tv była to byłby jazgot ale koszerna z usa to już ok
hahaa
5 miesięcy temu
Ten Gowin to już sam nie wie co myśli, a znam jakas treść sensowną przekażę, można osiwieć ze starości.
Xyz
5 miesięcy temu
Panie Gowin niech Pan już lepiej nic nie mówi. Mierzi mnie jak Pana słyszę. Jest Pan polityczną prostytutką bez kręgosłupa.
Bogdan cybuli...
5 miesięcy temu
Już na pewno nie poleci do USA
Kazio
5 miesięcy temu
Dosadne komentuje e potem przegłosuje. Najwyżej nie będzie się usmiechal
Olusia
5 miesięcy temu
I on przy tym był.Tak naprawdę to Unia jest potrzebna bogatym do wyzyskiwania biednych. Odszukajcie w internecie plan na 17 milionów Polaków z początku założeń Unii. To cud że przeżyliśmy. Zmniejszyć liczbę narodu miały - brak pracy, zapaść służby zdrowia, rozpicie narodu, degradacja moralności, ograniczenie narodzin, mierne wykształcenie, zwijanie państwa, obcy kapitał. Jesteście młodzi i nie pamiętacie, a o tym pisały gazety i dyskutowano zupełnie otwarcie. Poszukajcie. Dlatego i my i Węgry musimy ciągle walczyć. Dlatego ten pan Gowin jest niewiarygodny.
Polak
5 miesięcy temu
Strasburg może nas cmoknąc
Patriota
5 miesięcy temu
Zabrać koncesje szczujni TVN24 natychmiast !!!!
Preczpiss
5 miesięcy temu
Sztrasburg nie może odwołać tej pisowsko moczowej partii ? Zanim zniszczą kraj i wprowadza komunę do do końca ? Życzmy z całych serc im zgonów ,wylewów ,zawałów rozległych !
Widz
5 miesięcy temu
Morozowskiego z Olejnik będą nadawać w TVP Info ale jaja haha ale jaja i gitara
bESVmsuj
Zyczliwy
5 miesięcy temu
W sieci wrze w TVN wrze Mordachej w szoku Tw Stokrota w szoku Kondonowicz w szoku Knapisko i Wicisko w szoku Marciniak z Kilindą w szoku bo TVN traci koncesje no może haha ale jaja a niech straci
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić