Lex TVN? Jarosław Gowin dosadnie komentuje pomysł PiS

39

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy uderzającej w TVN. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Marek Suski, zaufany człowiek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak na proponowane zmiany zapatruje się szef Porozumienia Jarosław Gowin?

Lex TVN? Jarosław Gowin dosadnie komentuje pomysł PiS
Jarosław Gowin (Getty Images)

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. W uzasadnieniu czytamy, że ma on na celu przeciwdziałanie przejęciu kontroli nad nadawcami telewizyjnymi przez "dowolne podmioty spoza Unii Europejskiej, w tym podmioty z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa".

O to rozwiązanie zapytany został szef Porozumienia Jarosław Gowin. - Ten projekt nie był z nami konsultowany. Dowiedziałem się o jego istnieniu dziś rano, jadąc na nasze zdalne spotkanie - powiedział na antenie TOK FM.

Trudno popierać rozwiązanie, które mogłoby być wykorzystane do jakiegokolwiek ograniczania pluralizmu mediów - podkreślił Gowin.

Joachim Brudziński zapewnia. "Nie złożyłby takiej ustawy bez konsultacji"

Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Marek Suski, zaufany człowiek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpływowy europoseł PiS Joachim Brudziński zapewniał, że "nie złożyłby takiej ustawy bez konsultacji czy bez rozmów".

Tak jak niezbywalnym prawem dziennikarzy jest patrzeć władzy na ręce, być krytycznym wobec władzy, to proszę też nie odbierać politykom prawa do tego, czy też obywatelom, może w tym wypadku bardziej niż politykom, aby krytycznie patrzeć na zaangażowanie w ramach sporu politycznego wewnątrz naszego kraju tej czy innej stacji telewizyjnej po tej czy innej stronie sporu politycznego - mówił Brudziński w TVN24.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić