Liczba zakażeń rośnie. Adam Niedzielski zapowiedział radykalne kroki

219

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że służby będą uważniej monitorować to, czy Polacy zakrywają twarz. Upomnienia mają odejść w cień. Szykuje się akcja wystawiania mandatów.

Liczba zakażeń rośnie. Adam Niedzielski zapowiedział radykalne kroki
Adam Niedzielski (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Liczba zakażeń koronawirusem nieustannie rośnie. Rząd szuka natomiast pomysłów na zatrzymanie pandemii COVID-19.

Jeden z nich zakłada częstsze kontrole maseczek. W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski ma o tym rozmawiać z policją.

Jeżeli chodzi o karanie za brak maseczek, myślę, że ta polityka będzie niestety bardziej dolegliwa. Do tej pory podstawowym elementem to było zwracanie uwagi albo upomnienie, teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów. Mamy dobre podstawy prawne, przypomnę, że pod tym kątem został zmieniony Kodeks wykroczeń - powiedział Niedzielski, cytowany przez PAP.

Nie masz maseczki? Dostaniesz mandat

Adam Niedzielski podkreślił, że celem akcji mandatowej jest zmienienie podejścia Polaków do obowiązku noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach. Zaznaczył, że potrzebna jest "egzekucja tego obowiązku i zwracanie również uwagi innym".

Zdaję sobie sprawę, że czasem reakcje po zwróceniu uwagi są mało akceptowalne, ale proszę pamiętać, że to świadczy o tej osobie. My dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w ten sposób - zaapelował.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić