Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Lubelszczyzna nie uchyliła uchwały anty-LGBT. "Mamy dla was medale wstydu"

163
Podziel się

Lubelski sejmik nie uchylił uchwały anty-LGBT - poinformowała Gazeta Wyborcza. PSL dało się przekonać do zmiany stanowiska, jednak PiS, który ma większość, pozostaje przy swoim. Lubelszczyzna może stracić miliardy z dofinansowań. - Przygotowaliśmy dla was symboliczne medale wstydu za to, co dziś zrobiliście - zwrócił się do radnych PiS Krzysztof Komorski z KO.

Lubelszczyzna nie uchyliła uchwały anty-LGBT. "Mamy dla was medale wstydu"
Lubelski sejmik nie zrezygnuje z uchwały anty - LGBT. (Pixabay)
bEKPxGaJ

W 2019 roku lubelski sejmik ustanowił uchwałę przeciwko osobom LGBT. "Za" głosowało głównie PSL i PiS. Jednak po czasie niektórzy radni zauważyli, że nie była to najlepsza decyzja. W piątek odbyła się sesja nadzwyczajna na wniosek KO w sprawie wycofania uchwały z 2019 roku.

Od tego, czy anulujemy tę uchwałę, będzie zależała nasza przyszłość. Zróbmy krok w tył, nie odwracajmy się od naszych mieszkańców. Jeżeli dzisiaj nie uchylicie tego stanowiska, nie będziemy Polską B, będziemy Polską C – mówiła radna z ramienia KO Bożena Lisowska, cytowana przez Gazetę Wyborczą.
bEKPxGaL

PSL dało się przekonać. Piotr Rzetelski z PSL, który w 2019 roku popierał tę uchwałę, dziś mówi, że pod wpływem dynamicznych wydarzeń dot. społeczności LGBT zmienił zdanie na ten temat. Uważa, że "dostrzegł, jak wygląda ten świat", dlatego w piątek chciał głosować za zniesieniem uchwały.

Choć PSL zmieniło zdanie, PiS, które w sejmiku ma większość, pozostaje nieugięte. Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski uspokaja, że decyzja ta nie będzie miała wpływu na fundusze europejskie (a tych Lubelszczyzna może dostać aż 2,3 mld euro). Wszystko to pomimo upomnień urzędniczki Komisji Europejskiej Cinzi Masiny, która ostrzegała, że uchwała anty-LGBT może mieć znaczny wpływ na decyzję UE w sprawie przyznania funduszy.

bEKPxGaR
Dzisiaj my wszyscy mieszkańcy Lubelszczyzny będziemy płacić za te medale. Mam nadzieję, że pan minister nie będzie składał następnych niemoralnych propozycji i nie będzie uprawiał korupcji politycznej. I pozwoli radnym zagłosować mądrze. Jeżeli te pieniądze stracimy, będzie to strata dla samorządu i porażka Przemysława Czarnka. Wstyd dla niego, że Lubelszczyzna ucierpi przez jego walkę ideologiczną. Będzie grabarzem marzeń o bogatej i zasobnej Lubelszczyźnie - mówił przed piątkowym głosowaniem senator Jacek Bury.
Zobacz także: Przemysław Czarnek o uchwale anty-LGBT. Mocna odpowiedź Włodzimierza Cimoszewicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPxGbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
002
2 miesiące temu
jestem nastolatką, jestem hetero, ale jak to czytam, to nasuwa mi się pewna myśl. jeżeli dalej tak będzie, to młodzi, wykształceni ludzie wyjadą za granicę, a tutaj pozostanie sama ciemnota i dzicz. sama mam w planach podróż za granicę, umiem już 2 języki obce. jeszcze ani razu nie zastanawiałam się nad zmianą moich planów. pozostaje przy nich.
???
2 miesiące temu
odniosę się jeszcze do osób które w komentarzach piszą swoje mądrości n.t. zoofilii. gdy osoby homoseksualne (zarówno tak, jak heteroseksualne), większość tych związków jest dobrowolnych. wszystko odbywa się zgodą obu osób. podkreślam, że mamy tu do czynienia z relacją człowiek - człowiek. w przypadku zoofilii, zwierzę jest wykorzystywane bez zgody, przez chorego psychicznie człowieka. jest duża różnica między związkiem człowieka z człowiekiem, a człowiekiem wykorzystującym zwierzę. kolejna sprawa. skoro ktoś spokojnie sobie żyje ze swoją orientacją, nikomu nie szkodzi, czemu jesteście tacy anty? niektórzy zachowują się jak wyrwani ze średniowiecza. tyle w temacie
anonim
2 miesiące temu
jak czytam te homofobiczne komentarze to robi mi się niedobrze. ludzie jesteście żałośni. jak można tak nienawidzić drugiego człowieka tylko ze względu na jego orientację seksualną? trzeba poznać człowieka, dopiero potem to oceniać. pilnujcie się we łby, bo zachowujecie się jak ci pisowcy. życzę rozumu
bEKPxGbn
Pragmatyk I.
2 miesiące temu
Przypomnę, poseł z klubu AWS powiedział o Polsce że: "może być biedna, ale musi być katolicka". Słowa aktualne do dzisiaj, jednak nie dotyczą posłów i ministrów!
rynio
2 miesiące temu
a już miałem się zapisać do tego lgbt i startować na posła, albo senatora
!!!
2 miesiące temu
bo tutaj jest normalnie
Fork
2 miesiące temu
To chyba dobrze co nie???
Gal Anonim
2 miesiące temu
Też poproszę o taki medal, a kolejne parady równości proponuję przenieść do Kabulu.
SrUnia
2 miesiące temu
Długo trawio te komentarze. Najlepsze odrzucają. Szkoda było by wesoło.
Medal
2 miesiące temu
Dostać taki medal to zaszczyt dla każdego normalnego Polaka.
RADIO LGBT
2 miesiące temu
..."w Kopenhadze otwarty zostanie dom publiczny dla zoofilów. To pierwszy taki przypadek na Starym Kontynencie. Duńskie prawo zezwala na stosunki człowieka ze zwierzęciem. Zwierzęca prostytucja jest dozwolona pod „warunkiem, że zwierzę nie cierpi”. Zdaniem ministra Żywności, Rolnictwa i Rybołówstwa Danii, Vlada Jorgensena seks ze zwierzętami to konstytucyjne prawo każdego obywatela. Do zwierząt trzeba odnosić się z szacunkiem i troską, one posiadają prawo do szczególnej ochrony – twierdzi się w oświadczeniu ministra, którego tekst przytacza webcoolmag."
Wyborca
2 miesiące temu
Tym z ko należą się wszystkim medale. Takie pod oko.
Leone
2 miesiące temu
Znów te Lgbt,normalnie robią się jak kakrocie,raz się dostały do domu ,ciężko występic,będą wychodzić z każdego kąta i rzerować na wszystkim.
bEKPxGbf
kort
2 miesiące temu
To co ma robić prawicowy elektorat , jeszcze nie zwariowałem ale blisko!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić